Groził zgwałceniem córki posła. Dlaczego śledztwo trwa tak długo?

Do biura posła Tadeusza Woźniaka zadzwonił mężczyzna, który zagroził, że zgwałci córkę polityka. Od tego szokującego wydarzenia minęło już kilka miesięcy, a bandzior nadal pozostaje bezkarny.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Do biura posła Tadeusza Woźniaka zadzwonił mężczyzna, który zagroził, że zgwałci córkę polityka. Od tego szokującego wydarzenia minęło już kilka miesięcy, a bandzior nadal pozostaje bezkarny. Nawet nie usłyszał zarzutów. – Mamy wytypowanego podejrzanego, ale czekamy na billingi – twierdzi rzeczniczka policji w Kutnie.

Tadeusz Woźniak jest doświadczonym posłem, zasiada w Sejmie trzecią kadencję, należy do klubu parlamentarnego PiS‑u. Kilka miesięcy temu przebywał w swoim biurze w Kutnie. Pracował, gdy zadzwonił telefon.

– Odebrała dyrektor, rozmowa nie trwała długo, kilka sekund, ale po wyrazie jej twarzy od razu zrozumiałem, że coś się stało – opowiadał portalowi niezalezna.pl poseł Woźniak. – Dzwonił jakiś mężczyzna. Nie przedstawił się. Powiedział, że zgwałci moją córkę. Początkowo nie wiedziałem, co zrobić z taką groźbą, ale uznałem, że nie mogę odpuścić. Nie darowałbym sobie, gdy naprawdę coś złego się stało – dodaje parlamentarzysta. Zgłosił sprawę policji, został przesłuchany i... nadal czeka na schwytanie bandyty.

Reporter „Codziennej” próbował ustalić, dlaczego dość banalne śledztwo trwa tak długo. Nie było to łatwe. Najpierw przekazano nam, że policjant zajmujący się sprawą ma wolne. Później okazało się, że nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów. Nadal bowiem osoba, która groziła gwałtem córki posła, formalnie pozostaje anonimowa.

– Mamy wytypowanego podejrzanego, ale czekamy na billingi od operatora – tłumaczy aspirant sztabowy Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Jak długo to potrwa? Nie potrafiła odpowiedzieć.

Próbowaliśmy zapytać o śledztwo również w prokuraturze, choć przedstawicielka policji twierdziła, że to jest ich własne postępowanie. W bardzo krótkiej rozmowie telefonicznej szefowa Prokuratury Rejonowej w Kutnie była jednak przekonana, że zajmują się taką sprawą, ale konkretów nie mogła od razu podać.

– Proszę wysłać mejla z pytaniami, sprawdzimy – zapewniła prokurator Beata Dalecka-Wieczorkowska.

Wysłaliśmy, czekamy na odpowiedź.

Wczoraj rozmawialiśmy również z posłem Woźniakiem. Nie chciał wskazywać winnych sytuacji, ale nie ukrywał zaskoczenia, że mężczyzna, który mu groził, nadal pozostaje bezkarny, a nawet nie został przesłuchany.

– Minęły aż cztery miesiące. Ten człowiek mógł przecież w tym czasie zrealizować swoje groźby. Powinien być natychmiast zatrzymany – podkreśla parlamentarzysta.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#policja #prokuratura #Sejm #polityka #śledztwo #groźby karalne

Grzegorz Broński
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo