Ponad 130 interwencji 21. Patrolu rozminowania

W 2016 r. żołnierze 21. Patrolu rozminowania z 5.

arch.
W 2016 r. żołnierze 21. Patrolu rozminowania z 5. Kresowego Batalionu Saperów interweniowali 133 razy, podejmując i niszcząc 2989 różnego typu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego – podaje oficjalny portal 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

Najważniejsze jest to, że w trakcie całego roku nie doszło w rejonie naszej odpowiedzialności do żadnego wypadku wśród ludności cywilnej oraz wśród żołnierzy, którzy bezpośrednio zajmują się podejmowaniem i niszczeniem niewybuchów – przyznał dowódca 21. Patrolu rozminowania st. chor. Grzegorz Kluk, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ.

Aby nie dochodziło do tego typu sytuacji w przyszłości, żołnierze 21. Patrolu rozminowania prowadzą każdego roku szereg zajęć profilaktycznych w szkołach rejonu odpowiedzialności. W roku 2016 odwiedzili 12 placówek szkolnych, prowadząc zajęcia w trakcie których przedstawiali zasady zachowania się na wypadek znalezienia niewybuchu lub niewypału – czytamy. 

Interwencyjne oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych jest zadaniem statutowym Sił Zbrojnych RP. W związku z tym patrole rozminowania realizują wszystkie zgłoszenia o znalezionych przez obywateli niewybuchów lub niewypałów, niezależnie od sposobu ich wykrycia i miejsca występowania – dodał koordynator działalności patrolu rozminowania kpt. Krzysztof Wojtas, cytowany przez wielkopolską brygadę. 

 

 

Źródło: MON,DG RSZ,17 wbz

#niewybuchy #armia #poligon #wojsko

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo