​Nie żyje Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich

Po długiej i ciężkiej chorobie w Chicago zmarł komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich Wiktor Węgrzyn – był ich pomysłodawcą oraz organizatorem.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Po długiej i ciężkiej chorobie w Chicago zmarł komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich Wiktor Węgrzyn – był ich pomysłodawcą oraz organizatorem. Węgrzyn był również inicjatorem motocyklowych zlotów imienia księdza ułana Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego na Jasnej Górze. Miał 77 lat.

Informację o śmierci Węgrzyna potwierdził Polskiej Agencji Prasowej we wtorek wieczorem Mateusz Luberadzki, sekretarz Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Wiktor Węgrzyn zmarł w Chicago po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej.

Nie jest jeszcze znana data pogrzebu, ale odbędzie się on w Polsce. Wszelkie informacje na ten temat umieścimy na naszej stronie internetowej

– powiedział PAP Luberadzki.

Wiktor Węgrzyn urodził się 21 lipca 1939 r. w Warszawie. Studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki; był księgarzem i mechanikiem samochodowym. Pod koniec lat 60. z powodu działalności w opozycji został zwolniony z pracy w Centrali Produktów Naftowych. W latach 70. wyemigrował do USA, prowadził tam księgarnię, zasiadał też w jury Towarzystwa Krzewienia Nadziei, które przyznawało nagrody polskim emigrantom. Do Polski wrócił na przełomie lat 2000/01.

W 2001 r. założył Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którego celem jest organizowanie rajdów motocyklowych do miejsc mordu i pochówku patriotów polskich. Poza pielęgnowaniem tradycji narodowych celem Stowarzyszenia jest także udzielanie pomocy Polakom na Wschodzie.

 

Źródło: PAP

#Wiktor Węgrzyn #Rajd Katyński #Wiktor Węgrzyn choroba #Wiktor Węgrzyn śmierć #Wiktor Węgrzyn nie żyje #Motocyklowy Rajd Katyński

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo