Partia Ryszarda Petru zdecydowała się przekazać na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy program Nowoczesnej. Dodatkową atrakcją dla licytujących ma być dodana do programu tablica z podpisami wszystkich posłów Nowoczesnej. Napisanie, że akcja nie cieszy się większym zainteresowaniem byłoby sporym eufemizmem. Podczas, gdy nikt nie chce kupić programu partii Petru, internauci mają używanie.

Na stronie licytacji czytamy, że Klub Poselski Nowoczesna przekazał WOŚP egzemplarz programu partii Nowoczesna wraz z tablicą podpisaną przez wszystkich Posłów N.  
 
Do licytacji wzywano również za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Okazuje się jednak, że program Nowoczesnej nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Jego aktualna cena utrzymuje się na poziomie 385 zł.
(print screen aukcje.wosp.org.pl)

Choć do końca licytacji pozostało jeszcze 11 dni, internauci nie zostawiają suchej nitki na pomyśle przekazania na aukcję właśnie programu partii.

 
Niektórzy sugerują, że zdecydowanie większym powodzeniem cieszyłaby się spisana przez Ryszarda Petru relacja z jego sylwestrowego wyjazdu z posłanką Schmidt.

 
Na Twitterze przypomniano również, że Nowoczesna nie od dziś ma poważny problem z finansami.