Wielowieyska: Jurek, zrezygnuj!

  

No i wreszcie padły na łamach „Gazety Wyborczej” dawno oczekiwane słowa. W związku z kolejnymi artykułami o tym, jak na WOŚP zarabiały spółki Jerzego Owsiaka i jego żony, Dominika Wielowieyska zaapelowała: „Niech Owsiak ustąpi. Dla dobra WOŚP”. Dlaczego? „Zlecając pracę samemu sobie, popadł w konflikt interesów” – wyjaśniła publicystka. Zdaniem Wielowieyskiej byłoby to dopuszczalne „pod warunkiem, że to nie Owsiak ustala wartość kontraktu. I że byłoby to jawne, a także wcześniej ogłoszone. Aby ludzie wrzucający do puszki pieniądze na rzecz WOŚP wiedzieli, co finansują”. Autorka „GW” skomentowała też wyjaśnienia samego Owsiaka w tej kwestii: „Teraz tłumaczy, że zarabiała firma, a nie on. Nie jest to poważne. Zlecając pracę samemu sobie, popadł w konflikt interesów”. Jak podkreśliła, „Owsiak ma dla WOŚP wielkie zasługi”, a kierowanie nią „wymaga ogromnego wysiłku organizacyjnego”. Ale „fundamentem WOŚP powinny być zaufanie i przejrzystość”. No dobrze, dziś nie prima aprilis, ale cytaty z Wielowieyskiej są autentyczne i dokładne. Z dwoma wyjątkami: słowo „Kijowski” zastąpiłem wyrazem „Owsiak”, a skrót KOD – skrótem WOŚP. I wszystko pasuje jak ulał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts