Kłamstwo jako metoda

  

Opozycja nie mając argumentów w walce z PiS em, argumenty te wymyśla. W czasie głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej było kworum – widać to na zdjęciach, wynika to z oświadczeń obecnych na sali posłów. Mimo to politycy PO i Nowoczesnej mówią coś odwrotnego – posługują się kłamstwem jako metodą walki politycznej. Tak też było, gdy przekonywali, że prezydent nie mógł nie powołać sędziów wyznaczonych przez Krajową Radę Sądownictwa albo skorzystać z prawa łaski. Po kolejnych orzeczeniach sądów wiadomo, że miał. W sporze o Trybunał opozycja wmawiała Polakom, że Sejm nie ma prawa zmieniać własnych uchwał. Twierdziła, że to złamanie konstytucji i że Trybunał tak to ocenia. Postanowił to zweryfikować prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zwrócił się do TK o ocenę legalności uchwały o wyborze trzech sędziów w 2010 r. – czy była legalna, skoro wybrała trzech sędziów naraz? TK będzie musiał zgodnie z konstytucją orzec, że ocena uchwał Sejmu nie należy do niego. Przekracza jego kompetencje – i nie jest, jak próbowała to kreować postkomuna, trzecią izbą, instytucją ponad parlamentem. Z budowanych na kłamstwie tez o łamaniu demokracji zostaną proch i pył.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts