​PiS wygra wybory samorządowe 2018? Sondaże zapowiadają klęskę opozycji

  

– Po ostatnich sondażach widzimy, że mamy duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów w wyborach samorządowych – powiedział Jarosław Kaczyński w czasie spotkania z zachodniopomorskimi działaczami Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS spotkał się w niedzielę w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. Wydarzenie było zamknięte dla mediów. Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w stolicy Pomorza Zachodniego wpisuje się w cykl spotkań, jakie prezes Prawa i Sprawiedliwości zaplanował z najważniejszymi członkami partii.

Jak mówił w Szczecinie Kaczyński, jego ugrupowanie ma pomysł powołania na czas wyborów samorządowych specjalnej struktury. W każdym okręgu miałby zostać wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych z posłów, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie. Pełnomocnicy będą odpowiadać za przeprowadzenie selekcji kandydatów oraz ich przeszkolenie do udziału w kampanii. 

Nie chcemy, by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii 

– zaznaczył prezes PiS. Do zadań pełnomocników ma też należeć przygotowanie rzetelnych wyborów. Chodzi o to, aby nie powtórzyły się dziwne sytuacje z wynikami, do których doszło w czasie ostatnich wyborów samorządowych.​

Warunkiem koniecznym do wygrania wyborów jest również rozbudowa struktur Prawa i Sprawiedliwości. – Nasza partia jest dziś za mała, dlatego chcemy jej rozbudowy – dodał Kaczyński.

Po ostatnich sondażach widzimy, że mamy duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów w wyborach samorządowych 

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

Stwierdził również, że PiS chce, aby „Polacy poczuli dobrą zmianę i wiedzieli, że Polska jest dla nich lepsza”. Mówił również o reformie edukacji, tłumacząc, że jej przeprowadzenie w bardzo dużej mierze zależy od jakości współpracy z samorządami.


Chcemy przekazać Polakom jasną propozycję i pokazać, że dotrzymujemy słowa danego w wyborach – mówił Kaczyński. Odniósł się także do sytuacji w sądownictwie. – Można mnożyć przykłady źle działającego sądownictwa w Polsce, dlatego potrzebujemy jego reformy – wyjaśniał.

W Polsce nie ma równowagi sił, trzeba przebudować nasz kraj także w tym aspekcie. (…) Budowa sprawiedliwej Polski nie jest łatwa, ale musimy konsekwentnie wprowadzać dobrą zmianę

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zabójstwo Gruzina miało motyw polityczny?

/ flickr.com/Silber_Mel/CC BY-SA 2.0

  

Berlińska prokuratura poinformowała, że w stolicy Niemiec zatrzymano obywatela Rosji podejrzanego o zabójstwo Gruzina. Media zwracają uwagę, że zabójstwo mogło mieć motyw polityczny.

Gruzińska organizacja pozarządowa Centrum Badania i Monitoringu Praw Człowieka informuje, że zabity to Zelimchan Changoszwili, który uczestniczył w drugiej wojnie czeczeńskiej. W latach 2001-2005 był jednym z dowódców polowych. Pracował później w antyterrorystycznym wydziale MSW Gruzji. Według organizacji 40-latek został zabity strzałem w głowę 23 sierpnia, kiedy szedł do meczetu.

Portal Echo Kawkaza podaje, że Changoszwili walczył w II wojnie czeczeńskiej (1999-2009) po stronie czeczeńskich separatystów. Rosja wydała za nim list gończy.

Rosyjska niezależna "Nowaja Gazieta" pisze, że w 2015 roku w stolicy Gruzji Tbilisi próbowano zabić Changoszwilego poprzez ostrzelanie jego samochodu. Został wtedy ranny. Po tym zdarzeniu Changoszwili wraz z rodziną wyjechał na Ukrainę, a następnie do Niemiec. Według portalu Echo Kawkaza ubiegał się on w Niemczech o azyl polityczny. Mężczyzna uważał, że za próbą jego zabójstwa w Tbilisi stały rosyjskie władze - podaje Radio Swoboda.

"Zasadniczo śledczy i eksperci ds. bezpieczeństwa uważają, że do pomyślenia są dwa scenariusze. Jednym z nich byłoby zabójstwo związane z przestępczością zorganizowaną. W służbach bezpieczeństwa wielu państw NATO za bardziej wiarygodny uznano też motyw polityczny zabójstwa, być może dokonanego przez tajną służbę, taką jak rosyjski wywiad wojskowy GRU"

- pisze portal Spiegel.

Według portalu Spiegel Online Changoszwili był zaufaną osobą gruzińskich służb bezpieczeństwa i pomagał w "walce z rosyjskimi wpływami" w regionie.

Portal Echo Kawkaza zaznacza, że zabity Changoszwili pochodzi z Wąwozu Pankisi w północno-wschodniej Gruzji, w pobliżu granicy z Czeczenią i Dagestanem.

Media informują, że zatrzymany 49-letni mężczyzna pochodzi z wchodzącej w skład Rosyjskiej Federacji Republiki Czeczeńskiej. Po oddaniu strzału do Changoszwilego podjął on próbę ucieczki na rowerze. Policji udało się schwytać podejrzanego oraz skonfiskować jego pistolet, który wyrzucił do rzeki Sprewy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl