​PiS wygra wybory samorządowe 2018? Sondaże zapowiadają klęskę opozycji

  

– Po ostatnich sondażach widzimy, że mamy duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów w wyborach samorządowych – powiedział Jarosław Kaczyński w czasie spotkania z zachodniopomorskimi działaczami Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS spotkał się w niedzielę w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. Wydarzenie było zamknięte dla mediów. Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w stolicy Pomorza Zachodniego wpisuje się w cykl spotkań, jakie prezes Prawa i Sprawiedliwości zaplanował z najważniejszymi członkami partii.

Jak mówił w Szczecinie Kaczyński, jego ugrupowanie ma pomysł powołania na czas wyborów samorządowych specjalnej struktury. W każdym okręgu miałby zostać wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych z posłów, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie. Pełnomocnicy będą odpowiadać za przeprowadzenie selekcji kandydatów oraz ich przeszkolenie do udziału w kampanii. 

Nie chcemy, by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii 

– zaznaczył prezes PiS. Do zadań pełnomocników ma też należeć przygotowanie rzetelnych wyborów. Chodzi o to, aby nie powtórzyły się dziwne sytuacje z wynikami, do których doszło w czasie ostatnich wyborów samorządowych.​

Warunkiem koniecznym do wygrania wyborów jest również rozbudowa struktur Prawa i Sprawiedliwości. – Nasza partia jest dziś za mała, dlatego chcemy jej rozbudowy – dodał Kaczyński.

Po ostatnich sondażach widzimy, że mamy duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów w wyborach samorządowych 

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

Stwierdził również, że PiS chce, aby „Polacy poczuli dobrą zmianę i wiedzieli, że Polska jest dla nich lepsza”. Mówił również o reformie edukacji, tłumacząc, że jej przeprowadzenie w bardzo dużej mierze zależy od jakości współpracy z samorządami.


Chcemy przekazać Polakom jasną propozycję i pokazać, że dotrzymujemy słowa danego w wyborach – mówił Kaczyński. Odniósł się także do sytuacji w sądownictwie. – Można mnożyć przykłady źle działającego sądownictwa w Polsce, dlatego potrzebujemy jego reformy – wyjaśniał.

W Polsce nie ma równowagi sił, trzeba przebudować nasz kraj także w tym aspekcie. (…) Budowa sprawiedliwej Polski nie jest łatwa, ale musimy konsekwentnie wprowadzać dobrą zmianę

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Media nie odpuszczają Macronowi. Nazywają go "prowokatorem", który chciał się "pokazać"

Emmanuel Macron, / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa wypowiedzi prezydenta Francji na temat NATO. Hiszpańskie media oceniają działania i wypowiedzi Emmanuela Macrona jako próbę “pokazania się”, służącą przejęciu pierwszoplanowej roli w Unii Europejskiej. Pada również mocne określenie - "prowokator".

Wydawana w Katalonii “La Vanguardia” nie szczędzi Macronowi słów krytyki, określając go mianem “dużego prowokatora”. Hiszpańska gazeta przypomina, że jedna z jego ostatnich wypowiedzi o rzekomej “śmierci mózgowej” NATO spotkała się z falą krytyki.

“Jako prowokacja słowa Macrona okazały się sukcesem, ale ostatecznie kupiło je niewielu, a niebawem nadeszła ciężka krytyka”

- wskazała “La Vanguardia”, przypominając ripostę na słowa Macrona ze strony szefa niemieckiego MSZ Heiko Maasa, że “bez USA ani Niemcy, ani państwa Europy nie są w stanie same skutecznie się obronić”.

[polecam:https://niezalezna.pl/296538-powiernik-retoryki-kremla-kontrowersyjna-wypowiedz-emmanuela-macrona-o-nato]

Inną, odnotowaną przez dziennik decyzją Macrona było październikowe zablokowanie przez prezydenta Francji początku negocjacji Unii Europejskiej z Albanią oraz Macedonią Północną.

Także dziennik “El Pais” wskazuje na ostatnie wypowiedzi Macrona, wskazując, że prezydent Francji ma duże ambicje polityczne. Gazeta zaznacza, że próbuje on oddziaływać nie tylko w bliskim sąsiedztwie Francji, ale także rozciągać swe wpływy “aż po Warszawę”.

Obie hiszpańskie gazety przypominają, że w ostatnim czasie Macron bezskutecznie próbował przekonywać liderów europejskich do pojednania się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, pomimo agresji tego kraju na Ukrainę.

Hiszpańskie media przypisują prezydentowi Francji chęć przejęcia roli głównego decydenta wraz z zapowiadanym wycofaniem się kanclerz Niemiec Angeli Merkel z polityki.

“El Pais” wskazuje też, iż poza krytyką Macrona innym niekorzystnym dla niego w ostatnich dniach wydarzeniem jest fiasko popieranego przez prezydenta Francji hiszpańskiego, liberalnego ugrupowania Ciudadanos. W wyborach 10 listopada straciło ono 47 mandatów w 350-osobowym Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu.

Po hiszpańskich wyborach parlamentarnych z 28 kwietnia br. przedstawiciele administracji Macrona sugerowali ówczesnemu liderowi Ciudadanos Albertowi Riverze, aby wszedł w koalicję z socjalistami premiera Pedra Sancheza. Rivera nie zgodził się, a przedstawiciele kilku partii politycznych zaprotestowali przeciwko próbom ingerowania Paryża w politykę wewnętrzną Hiszpanii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl