W Warszawie odbył się III Kongres Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych pod hasłem „Partnerstwo na rzecz rozwoju rolnictwa”. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w 2017 roku na wieś trafi ponad 60 mld zł.

W roku 2017 przekazujemy ludziom ponad 40 miliardów złotych, ponad 40 miliardów, których nie było wcześniej w domach, zwłaszcza w tych, gdzie te pieniądze były najbardziej potrzebne, a na wieś przekazujemy ponad 60 mld zł, licząc ze środkami unijnymi oczywiście, czyli ponad trzy procent polskiego PKB – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreślił, że nie należy patrzeć na poszczególne sektory gospodarki narodowej wycinkowo, tylko przez pryzmat całego państwa.

Nigdy nie było dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa, nigdy nie było dla polskich rodzin najbardziej potrzebujących takiego transferu społecznego

– mówił wicepremier na spotkaniu z rolnikami.

W 2017 roku przekażemy na wieś ponad 60 mld zł, co jest jednym z największych transferów społecznych w historii Polski

– podkreślił Mateusz Morawiecki.

Podczas kongresu odczytano również list Jarosława Kaczyńskiego.

Krok po kroku dążymy do tego, by jakość życia małych miast i obszarów wiejskich była taka jak wielkich miast. Jesteśmy przekonani, że się to uda, że wszystkie wysiłki pozwolą budować silną polską wieś

– przekazał w liście prezes PiS.