​Za co KOD płacił Kijowskiemu? Mamy DOKUMENT, a tam inne nazwisko

Portal Niezalezna.pl dotarł do dokumentu, z którego wynika, że za obsługę informatyczną w Komitecie Obrony Demokracji odpowiadał Jerzy Pogorzelski.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Portal Niezalezna.pl dotarł do dokumentu, z którego wynika, że za obsługę informatyczną w Komitecie Obrony Demokracji odpowiadał Jerzy Pogorzelski. Decyzję o tym, aby to właśnie jego uczynić pełnomocnikiem ds. IT, podjął zarząd główny tzw. Komitetu Obrony Demokracji na początku czerwca 2016 roku.

Na początku stycznia media podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały na konto firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny. Chodzi o faktury – wystawiane od marca do sierpnia 2016 r. – na łączną kwotę 91 143,5 zł za usługi informatyczne. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą „z puszek”, to były darowizny. 

Wkrótce po ujawnieniu przez media całej sprawy z szeregów KOD-u zaczęły napływać inne informacje dotyczące szefa „obrońców demokracji”. Współzałożyciel KOD, Jacek Parol, napisał na Facebooku, że na firmę Kijowskiego zostały wystawione faktury za usługi... wykonane za darmo przez Jerzego Pogorzelskiego.

Oświadczenie. Jako członek założyciel i członek zarządu KOD podjąłem się koordynacji powstania strony KOD. Oświadczam, że stronę przygotował, a potem opiekował się nią CAŁKOWICIE ZA DARMO mój przyjaciel Jerzy Pogorzelski. Mam nadzieję, że znajda się prawnicy, którzy pomogą Jurkowi wyegzekwować należne mu wynagrodzenie od firmy, która wystawiła faktury za jego prace, a dla KOD 

– napisał Parol.

Portalowi Niezalezna.pl udało się dotrzeć do uchwały podjętej przez zarząd główny Komitetu Obrony Demokracji. Wynika z niej, że 3 czerwca ubiegłego roku powołano wspomnianego już Pogorzelskiego na pełnomocnika ds. IT (IT – skrót od określenia information technology, czyli technologia informacyjna). Dokument publikujemy poniżej.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jerzy Pogorzelski #Mateusz Kijowski #KOD #Komitet Obrony Demokracji #Kijowski faktury

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo