Premier Szydło: To wielki dzień, gdy możemy powitać żołnierzy najlepszej armii świata

Dziś premier premier Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz biorą udział w oficjalnym powitaniu żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych w Polsce, które odbywa się w Żagani

twitter.com/PremierRP
Dziś premier premier Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz biorą udział w oficjalnym powitaniu żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych w Polsce, które odbywa się w Żaganiu. "Welcome" - powiedziała do amerykańskich żołnierzy premier Szydło.

Poniżej publikujemy obszerne fragmenty przemówienia premier Szydło do żołnierzy amerykańskiej armii, którzy będą stacjonować w Polsce:

Wszyscy państwo, którzy w tym jakże ważnym dniu dla Polski, dla Europy, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, zgromadziliście się  tutaj, żeby razem przeżywać to wielkie święto. Mogę powiedzieć, że rząd na czele którego mam zaszczyt stać, dopełnił swojego zobowiązania, które podjął w trosce o bezpieczeństwo rodaków i całej ojczyzny. To wielki dzień, gdy na ziemi lubuskiej możemy powitać żołnierzy amerykańskich - przedstawicieli najlepszej i najsilniejszej armii świata.

To kolejny krok w realizacji strategii rządu PiS wzmacniania bezpieczeństwa Polski i naszego regionu. Strategia, którą realizujemy w trosce o bezpieczeństwo naszych obywateli. Bezpieczeństwo jest podstawowym pragnieniem, które każdy z nas nosi w sercu. Każda polska rodzina musi się czuć bezpiecznie w swojej ojczyźnie, a obowiązkiem rządu jest to bezpieczeństwo zapewnić. I dzisiaj uczyniliśmy w tym kierunku ogromny krok.

To wszystko, co realizujemy zgodnie z naszym programem, czego podejmuje się rząd, a co rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku, przeprowadzając szczyt NATO w Warszawie i te postanowienia, które wówczas zapadły, dzisiaj stają się faktem. To jest właśnie ta strategia wzmacniania bezpieczeństwa i myślenia w kategoriach budowania pokoju na świecie. To jest ta strategia, którą będziemy realizować w kolejnych miesiącach. Czynimy pierwszy krok, ale pierwszy z wielu, które jeszcze przed nami.

Cieszę się, że dla polskiego rządu, na czele którego mam zaszczyt stać, kwestia bezpieczeństwa jest kwestią nadrzędną.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#wojsko #armia #USA #żołnierze #bezpieczeństwo #Pentagon #NATO #Beata Szydło

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo