Watykan uznał niepodległość Palestyny

  

Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Po spotkaniu z Ojcem Świętym Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i poinformował, że „Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo”.

Jednym z głównych tematów rozmowy spotkania było otwarcie ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej.

- To jest znak, że papież kocha naród palestyński – oznajmił Abbas.

Mahmud Abbas podarował Franciszkowi kamień pochodzący z Golgoty, ikony Jezusa oraz Świętej Rodziny, a także książkę o relacjach między Stolicą Apostolską a Palestyną i materiały na temat remontu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jeden z Palestyńczyków towarzyszących Abbasowi dał też papieżowi koszulkę piłkarską w barwach Palestyny.

Siedziba ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej znajduje się w pobliżu placu Świętego Piotra.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Białymstoku "zabito 4 osoby", inne "zostaną kalekami" - tak internetowe trolle rozsiewają fake newsy

/ Kevin Snyman

  

Po burzliwym przebiegu marszu równości w Białymstoku w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii. Możemy się z nich dowiedzieć, że... "zabito dwie dziewczyny, zabito cztery osoby, poraniono matki z dziećmi, pobito ludzi, jedna dziewczyna będzie kaleką, jedna dziewczyna będzie rośliną". A to nie wszystko.

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. W związku z zajściami policja zatrzymała już łącznie 36 osób.

Odnosząc się do tych wydarzeń, premier Morawiecki podkreślił, że "bardzo potępia" to "chuligańskie, agresywne zachowanie". Przekonywał, że "w Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie chuligańskie, agresywne zachowania, na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka".

[polecam:https://niezalezna.pl/281115-premier-potepil-chuliganskie-zachowania-podczas-marszu-rownosci-to-absolutnie-niedopuszczalne]

Podobne zachowania skrytykował również b. szef MSWiA, europoseł PiS Joachim Brudziński.

"Jest to dla mnie oczywiste, że wszystkie te osoby, które dopuściły się tutaj złamania prawa, niezależnie od tego jakie awatary będą mieli na swoich profilach społecznościowych, jak bardzo będą używali patriotycznej, czy bogoojczyźnianej retoryki powinni ponieść konsekwencje”

– podkreślił polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/281124-brudzinski-wprost-nikt-nie-ma-prawa-uzywac-agresji-wobec-kogokolwiek]

Choć na wydarzenia, jakie miały miejsce podczas marszu równości nie ma zgody ani ze strony rządzących, ani ze strony opinii społecznej, w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii.

Dlatego też, zwracają uwagę internauci, możemy już przeczytać, że w  Białymstoku:

  • zabito dwie dziewczyny
  • zabito cztery osoby
  • poraniono matki z dziećmi
  • pobito ludzi
  • jedna dziewczyna będzie kaleką
  • jedna dziewczyna będzie rośliną

Komentarze nie milkną:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl