Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zatwierdzenie linii kredytowej RP przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy na poziomie niższym, takim, jakiego oczekiwał rząd jest potwierdzeniem wiarygodności. Okazuje się również, że „jest perspektywa podniesienia ratingu”.

Na antenie RMF FM Mateusz Morawiecki odniósł się do informacji o utrzymaniu ratingów Polski. Zdaniem wicepremiera to nie jedyne dobre wiadomości dla Polski. Okazuje się bowiem, że istnieje realna perspektywa podniesienia ratingu naszego kraju.

- Realnie to jest bardzo pozytywna wiadomość z tego względu, że nie podniesie się koszt kredytowania polskiej gospodarki, a dodatkowo jeszcze można przytoczyć to, co Fitch powiedział w kontekście tego utrzymania naszego ratingu, że jest perspektywa na podniesienie naszego ratingu w sytuacji, jeżeli obniżymy zadłużenie zagraniczne. Toż to jest to, co my podkreślamy właśnie od roku, że przez 25 lat za bardzo się zadłużaliśmy za granicą i powinniśmy mieć gospodarkę bardziej opartą o nasze wewnętrzne siły żywotne, prawda? I postaramy się to zrobić – wyjaśnił wicepremier Mateusz Morawiecki na antenie RMF FM.