Dziedzictwo sowieckiej „cywilizacji”

  

Jak podały gruzińskie media, a także potwierdził gruziński rząd, we wsi Cebełda w Abchazji (to kontrolowane przez Rosjan terytorium Gruzji) buldożery zburzyły pozostałości XIX-wiecznego polskiego kościoła i polski cmentarz. Podobno fragmenty świątyni i ludzkie szczątki zostały rozrzucone w promieniu ok. 100 metrów.

Dzieło zniszczenia nie zostało dopełnione z powodu protestów okolicznych mieszkańców. Gruzini twierdzą, że Rosjanie chcą zbudować w tym miejscu poligon. Moskwa, jak zwykle, zaprzecza, że ma coś z tym wspólnego. O rozpadzie Związku Sowieckiego Władimir Putin mówił, że to była największa katastrofa geopolityczna. To jednak katastrofą jest to, że choć Sojuza już dawno nie ma, przetrwało dziedzictwo cywilizacji sowieckiej. Wciąż żywe jest wśród rosyjskich polityków, czynowników czy wojskowych. Niszczenie cmentarzy, kościołów, krzyży, brak szacunku dla życia ludzkiego, dla zmarłych są dla tej cywilizacji typowe. Oficjalna Rosja pozuje dziś na obrońcę chrześcijaństwa i tradycyjnych wartości, ale to tylko propaganda, o czym świadczą takie wydarzenia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts