Wojna o wpływy w służbach

  

Pomysł połączenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Agencją Wywiadu nie podoba się części funkcjonariuszy obu formacji. Obecnie toczy się zaciekła i brutalna wojna o wpływy. Celem jest ochrona własnych, często partykularnych/prywatnych interesów.

Poszczególne grupy, świetnie prosperujące za rządów PO-PSL, zdobywały „przyczółki” w czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. To z powodu tych wydarzeń reforma służb nie mogła być wdrożona od razu. Lecz zmiany zbliżają się wielkimi krokami. Najbardziej niezadowoleni z połączenia cywilnych służb są funkcjonariusze wywiadu. Złośliwi twierdzą, że obawiają się odkrycia kompromitujących tajemnic z czasów, gdy wywiadem rządził gen. Maciej Hunia, a część działań służby budziła poważne wątpliwości. Niestety, niewiele z nich jest dziś przedmiotem prokuratorskich postępowań.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts