Kapitulacja Platformy. "Znowu z puczem mi nie wyszło..." - GORĄCE KOMENTARZE

  

Politycy Platformy Obywatelskiej opuścili mównicę sejmową. Blokowali salę plenarną od 16 grudnia. Przewodniczący, Grzegorz Schetyna oznajmił, że Platforma Obywatelska zawiesza protest w Sejmie i blokowanie mównicy.

Szef PO zapowiedział, że zawieszenie protestu jest tylko „końcem pewnego etapu”. 

- Chcę podziękować tym, którzy nas wspierali. Tym, którzy w emocjonalny sposób przekazywali nam wyrazy solidarności. To jest koniec pewnego etapu, ale początek następnego. Dekalog, który przygotowaliśmy, dekalog wolności będzie wyznacznikiem naszej dalszej polityki. 


W internecie zawrzało. Roi się od komentarzy. W większości internauci mówią o kapitulacji opozycji. Niektórzy nawiązują do śpiewów posłanki Joanny Muchy. Twitterowicze zauważają hipokryzję dziennikarzy popierających Platformę. 


- Jeszcze tydzień i w sejmie będzie dwa razy tyle partii opozycyjnych, co dziś. I to bez wyborów! - pisze Krzysztof Karnkowski
Politycy PO przestali blokować mównicę. Internauci nie mają wątpliwości, kto wygrał potyczkę w Sejmie. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Australia walczy z pożarami. Wprowadzono stan wyjątkowy

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/NewsSyd

  

W Nowej Południowej Walii, najbardziej zaludnionym stanie Australii, setki szkół zostały zamknięte a ludność wezwano do chronienia się w relatywnie bezpiecznych centrach miast, w oczekiwaniu na wtorkowy atak pożarów podsycanych przez suszę, wysoką temperaturę i silny wiatr.

Władze stanu ogłosiły stan wyjątkowy, który ma trwać przez najbliższy tydzień.

Służbie pożarniczej (Rural Fire Service) udzielono nadzwyczajnych uprawnień. Może ona dysponować dostępnymi środkami i wydawać polecenia innym agendom rządowym.

Dowódca tej służby, komisarz Shane Fitzsimmons, poinformował, że do walki z ponad 50 ogniskami pożarów lasów i zarośli skierowano ponad 3 tys. strażaków. We wtorek sytuacja ma się pogorszyć, bowiem oczekiwane jest zwiększenie siły wiatru.

Najpoważniejsza sytuacja panuje na północnym wschodzie stanu oraz w okolicach największego miasta Australii - Sydney. Zanotowano tam trzy ofiary śmiertelne; kilkaset domów mieszkalnych zostało zniszczonych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl