Szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się dziś wieczorem z liderami .Nowoczesnej Ryszardem Petru i PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Rozmowa dotyczyła m.in. scenariuszy na środę, kiedy to ma rozpocząć się kolejne posiedzenie Sejmu.

O godz. 20.30 w Sejmie zebrał się klub PO. Schetyna relacjonował dziennikarzom przed rozpoczęciem posiedzenia, że jego rozmowa z szefami Nowoczesnej i PSL dotyczyła m.in. scenariuszy na środę. W spotkaniu nie brał udziału przedstawiciel Kukiz’15.

Rozmawialiśmy o tym, jakie plany na te pierwsze godziny jutrzejszego dnia, co z posiedzeniem Sejmu

- zaznaczył Schetyna.Jak dodał, Kosiniak-Kamysz i Petru mówili o wtorkowym spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

To było takie spotkanie liderów partii opozycyjnych

- dodał przewodniczący Platformy.

Zapowiedział, że do kolejnych rozmów szefów trzech partii opozycyjnych ma dojść w środę; tego dnia rano ma również obradować klub PO. Zaplanowane jest także posiedzenie zarządu krajowego Platformy.

Ryszard Petru zadeklarował dziś, że jego klub nie zamierza blokować mównicy sejmowej; chce na początku środowych obrad zgłosić wniosek o reasumpcję głosowania przyszłorocznej ustawy budżetowej. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz oczekuje, że środowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się na sali plenarnej. Ludowcy również wykluczają możliwość blokowania mównicy sejmowej.

Posiedzenie Sejmu rozpocznie się jutro w południe.