Uroczysty koncert w Żaganiu. "Polska realnie wchodzi do NATO"

  

Już w najbliższą sobotę w Żaganiu odbędzie się uroczysty koncert organizowany przez MON z okazji przyjazdu do Polski wojsk amerykańskich. - To jest bardzo ważny, historyczny moment dla Polski. Wchodzimy realnie do NATO - podkreśla red. naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Patronem koncertu jest "Gazeta Polska Codziennie", tygodnik "Gazeta Polska" i portal niezależna.pl.

W czwartek, 12 stycznia br. odbędzie się  symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT - Armored Brigade Combat Team) w Polsce. W sobotę na terenie kompleksu koszarowego w Żaganiu odbędzie się z tej okazji uroczysty koncert.

- Polska w tej chwili realnie wchodzi strefy militarnej NATO i strefy bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Do tej pory była w NATO jedynie politycznie. Układy z lat 90tych ograniczały możliwości obecności wojsk NATO-wskich na terenie Polski. W tej chwili, ta dysproporcja, bycie członkiem drugiej kategorii zostało zlikwidowane. Jeżeli doszło by do jakiejś awantury na terenie Polski to każdy, kto zaatakuje Polskę będzie musiał zaatakować wojska natowskie, wojska amerykańskie - podkreśla red. Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lombardia może skończyć jak Wuhan

zdjęcie ilustracyjne / qimono CC0

  

Jeśli sytuacja w Lombardii na północy Włoch, gdzie szerzy się koronawirus, pogorszy się, „mogłyby zostać podjęte bardziej drastyczne i restrykcyjne kroki, podobnie jak w Wuhan” w Chinach - oświadczył szef władz regionu Attilio Fontana w telewizji RAI.

W dzisiejszym wywiadzie nawiązał w ten sposób do sytuacji w chińskim mieście, epicentrum epidemii, gdzie doszło do zupełnego paraliżu.

W rozmowie z włoską telewizją publiczną Fontana zastrzegł zarazem, że jest przekonany, iż nie trzeba będzie uciekać się do takich środków i że nie zostanie osiągnięty poziom kryzysu, w którym niemożliwe będzie kontrolowanie zakażeń.

W Lombardii zanotowano dotychczas około 90 przypadków zachorowań na ponad 130 potwierdzonych w kilku regionach na północy Włoch.

Nadal nie wiadomo, co jest przyczyną lawinowego wzrostu przypadków groźnego wirusa we Włoszech, a więc w kraju, w którym - jak się przypomina - obowiązują od końca stycznia najbardziej surowe w Europie kroki w ramach prewencji i gdzie rząd, po potwierdzeniu trzech pierwszych zachorowań, wprowadził stan kryzysowy.

Od trzech tygodni kontrolowani są wszyscy pasażerowie na lotniskach. Dotąd zmierzono tam temperaturę około 2 mln osób.

Lekarze przyznają, że nadal nie ustalili z całkowitą pewnością, kto jest „pacjentem zero”, którego można uznać za źródło fali zachorowań w ostatnich dniach w kilku regionach na północy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts