Już w najbliższą sobotę w Żaganiu odbędzie się uroczysty koncert organizowany przez MON z okazji przyjazdu do Polski wojsk amerykańskich. - To jest bardzo ważny, historyczny moment dla Polski. Wchodzimy realnie do NATO - podkreśla red. naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Patronem koncertu jest "Gazeta Polska Codziennie", tygodnik "Gazeta Polska" i portal niezależna.pl.

W czwartek, 12 stycznia br. odbędzie się  symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT - Armored Brigade Combat Team) w Polsce. W sobotę na terenie kompleksu koszarowego w Żaganiu odbędzie się z tej okazji uroczysty koncert.

- Polska w tej chwili realnie wchodzi strefy militarnej NATO i strefy bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Do tej pory była w NATO jedynie politycznie. Układy z lat 90tych ograniczały możliwości obecności wojsk NATO-wskich na terenie Polski. W tej chwili, ta dysproporcja, bycie członkiem drugiej kategorii zostało zlikwidowane. Jeżeli doszło by do jakiejś awantury na terenie Polski to każdy, kto zaatakuje Polskę będzie musiał zaatakować wojska natowskie, wojska amerykańskie - podkreśla red. Sakiewicz.