Dzisiaj posłowie z komisji śledczej ws. Amber Gold przesłuchiwali prokuratora Bogusława Michalskiego. Wzorem poprzedników najczęściej twierdził, że czegoś nie pamięta. Używał przy tym zwrotu "nie przypominam sobie". Podobnie odpowiadał na pytania kilka lat temu przed inną komisją śledczą. Zajmująca się wyjaśnianiem zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Wtedy także oburzył posłów.

Bogusław Michalski pełnił funkcję dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej. Pod koniec listopada 2011 r. biuro PG przekazało do jego wydziału pismo od szefa Komisji Nadzoru Finansowego z krytycznymi uwagami, dotyczącymi postępowania ws. Amber Gold. Dokument miał zostać przeanalizowany i dostarczony bezpośrednio do adresata – prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, ale ostatecznie trafił do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dzisiaj odbyło się przesłuchanie Michalskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ważny prokurator mówi o Amber Gold. Dobrze, że pamiętał chociaż nazwisko. Własne

Szukając informacji o prokuratorze Michalskim w internecie znaleźliśmy coś bardzo ciekawego. Chodzi o pracę komisji śledczej, ale kilka lat temu. Posłowie wyjaśniali wtedy okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, a także nieprawidłowości w pracy wymiaru sprawiedliwości.

Tu cytat z tekstu jaki ukazał się w "Naszym Dzienniku" w październiku 2009 roku.

"Nadzór w prokuraturze to fikcja - stwierdził po przesłuchaniach kolejnych prokuratorów członek sejmowej komisji śledczej do sprawy Olewnika poseł Andrzej Dera".

- Każde kolejne przesłuchania potwierdzają tę tezę - nadzór jest fikcją, brak natomiast kompetencji, brak zaangażowania - podkreśla poseł. - Mamy do czynienia z biurokratycznym podejściem do sprawy przez prokuratorów. Oni się zachowują tak, jakby nie byli prokuratorami - dodaje. U prokuratorów występuje brak zastanawiania się, jak tę sprawę ulepszyć, tylko "kwitek, papierek, pieczątka, podpis". - W momencie, kiedy my pytamy, to padają odpowiedzi: "nie przypominam sobie", "nie pamiętam" - wskazuje.

Jednym z przesłuchiwanych prokuratorów był Bogusław Michalski.