Polscy bokserzy na dopingu

  

Dwaj pięściarze kategorii junior ciężkiej spotkali się 12 grudnia na gali we Wrocławiu. W trzeciej rundzie zwyciężył Michał Cieślak, jednak wokół rozstrzygnięcia było dużo kontrowersji ponieważ w drodze po zwycięstwo był liczony, ale wstał i zdołał pokonać Nikodema Jeżewskiego. Stawką były dwa pasy - mistrza Polski oraz tytuł IBF Baltic. Teraz okazało się, że wyniki testów antydopingowych u obu bokserów dały wynik pozytywny.

Choć brakuje jeszcze oficjalnego stanowiska, to obu zawodnikom grozi zawieszenie. Michał Cieślak miał wylecieć do Stanów Zjednoczonych na obóz treningowy, gdzie miał rozwijać swój pięściarski warsztat. 27-latek miał ostatnio znakomitą passę, notując osiem kolejnych triumfów przez nokaut, jednak jego wyjazd został wstrzymany. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sportowefakty.wp.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zandberg: nie boimy się wielkich koncernów

/ Twitter/Marcelina Zawisza

  

- Obecne władze uważają, że państwo mają utrzymywać obywatele i małe firmy, giganci są zwalniani od podatków. Wielkie, międzynarodowe korporacje nie będą dla lewicy świętą krową - powiedział na konferencji prasowej w Opolu Adrian Zandberg, lider Lewicy Razem.

Do Opola, w ramach podróży po województwach południowo-zachodniej Polski, przyjechał Adrian Zandberg i przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Politycy spotkali się z mieszkańcami stolicy regionu na placu Wolności, gdzie kandydaci do Sejmu z opolskiej listy SLD zaprezentowali swój program wyborczy.

Komentując decyzję PO i PSL o odmowie podpisania Paktu dla Kobiet, Czarzasty określił ją jako niezrozumiałą, gdyż w jego ocenie oznacza to brak akceptacji ze strony tych partii do profesjonalnej opieki nad kobietami w ciąży, równego traktowania ich w pracy, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, powszechnego dostępu do żłobków dla dzieci, pobierania należnych alimentów na takich samych zasadach jak podatki czy refundacji in-vitro.

Adrian Zandberg, mówiąc o polityce podatkowej państwa i propozycjach zmniejszenia podatku PIT, zapewnił, że ugrupowania lewicowe zadbają o finansowanie swoich obietnic. I że wprowadzą m.in. równe zasady w traktowaniu małych firm i międzynarodowych koncernów w płatności podatków. Nawiązał przy tym do decyzji rządu o wycofaniu z opodatkowania cyfrowych gigantów, na czym państwo polskie ma stracić około miliarda złotych.

"Lewica uważa, że za zlecanymi zadaniami do samorządu muszą iść odpowiednie środki. My mówimy otwarcie: chcemy nowoczesnego państwa dobrobytu, gdzie usługi publiczne są bezpłatne. (...) My nie zamierzamy, jak pan Morawiecki, podlizywać się zagranicznym rynkom finansowym. Obecnie uważa się, że państwo mają utrzymywać jego obywatele, małe, rodzime firmy, a międzynarodowi giganci już nie. Wielkie międzynarodowe korporacje nie będą dla lewicy świętą krową"

- zapewnił Zandberg.

Jego zdaniem, w obecnej chwili nie można odnieść się w żaden sposób do propozycji rządu dotyczących zniesienia limitu 30-krotności składki ZUS.

"Nie sposób odnieść się do propozycji Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ one co godzinę zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeżeli rządzący traktują poważnie swoje propozycje, to niech położą na stole papier z konkretami"

- powiedział Zandberg. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl