W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu rozpoczął się kurs na pierwszy stopień podoficerski dla żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych – podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak czytamy na portalu, kurs w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada w Poznaniu rozpoczęło ponad 210 żołnierzy. Słuchacze to starsi szeregowi na kursie na pierwszy stopień podoficerski. Kurs na pierwszy stopień podoficerski trwa 6 miesięcy i składa się z trzech części: ogólnej, realizowanej w Szkole Podoficerskiej (3 miesiące), specjalistycznej, prowadzonej w specjalistycznych centrach szkolenia (2,5 miesiąca) oraz praktyk dowódczych w jednostkach wojskowych (2 tygodnie).

Zajęcia dla przyszłych podoficerów realizowane są głównie w warunkach poligonowych, przygotowując szeregowych do objęcia stanowisk dowódców drużyn i załóg - kaprali. Cały cykl szkolenia obejmuje około 800 godzin szkoleniowych – podaje DG RSZ.

W rozpoczętym kursie biorą udział żołnierze z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Dowództwa Garnizonu Warszawa, którzy w listopadzie 2016 r. zaliczyli egzaminy wstępne – informuje Dowództwo Generalne.