Amerykański czołg na polskiej ziemi

  

Amerykańskie wojsko opublikowało zdjęcie rozładunku pierwszego czołgu M1 Abrams na polskiej ziemi. Chociaż nie jest to pierwsza taka maszyna w Polsce, to pierwsza należąca do brygady pancernej, która właśnie jest przerzucana na wschód NATO. Jej uzbrojenie i żołnierze już od kilku dni docierają do Europy. Pociągi z niemieckiego portu Bremerhaven, gdzie rozładowywane są statki z USA, mają stopniowo docierać do Drawska Pomorskiego i Żagania.

Zdjęcie opublikowała 16. Brygada Wsparcia, która zajmuje się między innymi logistyką US Army w Europie. To jej żołnierze nadzorują wyładunek sprzętu brygady ze statków i przewiezienie go do miejsc docelowych."Pierwszy czołg "All American" wylądował w Polsce" - oznajmili Amerykanie. "All American" to nazwa własna czołgu, który jest widoczny na zdjęciu. Tak samo jest nazywana 82. Dywizja Powietrznodesantowa, ale nie jest ona przerzucana do Polski i nie ma takich planów. Co więcej, nie jest to pierwszy M1 Abrams w Polsce, ponieważ takie czołgi pojawiały się na polskiej ziemi już wielokrotnie na ćwiczenia, ale teraz mają zostać na dłużej. 

Pociągi z niemieckiego portu Bremerhaven, gdzie rozładowywane są statki z USA, mają stopniowo docierać do Drawska Pomorskiego i Żagania. W tamtejszych jednostkach wojskowych ma zostać skoncentrowany cały 3. Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy z 4. Dywizji Piechoty USA. Żołnierze mający obsługiwać sprzęt przysłany statkami i koleją przylatują już z Ameryki Północnej samolotami. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl