Amerykańskie wojsko opublikowało zdjęcie rozładunku pierwszego czołgu M1 Abrams na polskiej ziemi. Chociaż nie jest to pierwsza taka maszyna w Polsce, to pierwsza należąca do brygady pancernej, która właśnie jest przerzucana na wschód NATO. Jej uzbrojenie i żołnierze już od kilku dni docierają do Europy. Pociągi z niemieckiego portu Bremerhaven, gdzie rozładowywane są statki z USA, mają stopniowo docierać do Drawska Pomorskiego i Żagania.

Zdjęcie opublikowała 16. Brygada Wsparcia, która zajmuje się między innymi logistyką US Army w Europie. To jej żołnierze nadzorują wyładunek sprzętu brygady ze statków i przewiezienie go do miejsc docelowych."Pierwszy czołg "All American" wylądował w Polsce" - oznajmili Amerykanie. "All American" to nazwa własna czołgu, który jest widoczny na zdjęciu. Tak samo jest nazywana 82. Dywizja Powietrznodesantowa, ale nie jest ona przerzucana do Polski i nie ma takich planów. Co więcej, nie jest to pierwszy M1 Abrams w Polsce, ponieważ takie czołgi pojawiały się na polskiej ziemi już wielokrotnie na ćwiczenia, ale teraz mają zostać na dłużej. 

Pociągi z niemieckiego portu Bremerhaven, gdzie rozładowywane są statki z USA, mają stopniowo docierać do Drawska Pomorskiego i Żagania. W tamtejszych jednostkach wojskowych ma zostać skoncentrowany cały 3. Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy z 4. Dywizji Piechoty USA. Żołnierze mający obsługiwać sprzęt przysłany statkami i koleją przylatują już z Ameryki Północnej samolotami.