Setki mieszkańców stolicy wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który po raz dziewiąty został zorganizowany w Warszawie. Zebrani przeszli Traktem Królewskim do placu Piłsudskiego, gdzie odbywały się inscenizacje. To największe jasełka na świecie, a ich uczestników pobłogosławił papież Franciszek. Świętowano również w innych miastach Polski

Orszak w stolicy rozpoczął się w samo południe modlitwą Anioł Pański odprawioną przez kard. Kazimierza Nycza.

- W tym roku naszej modlitwie i naszemu pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła myśl, modlitwa i pomoc dla chrześcijan i wszystkich ludzi, którzy cierpią w Syrii i na Bliskim Wschodzie

– powiedział metropolita warszawski.

Papież Franciszek, podczas spotkania w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy ludzi zebranych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, pozdrowił grupy przybyłe m.in. z Malty, USA i Polski.

Następnie dodał: "Obejmuję moim błogosławieństwem uczestników wielkiego Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w Warszawie z udziałem wielu rodzin i wielu dzieci".Wymarsz orszaku poprzedziły występy; wykonano m.in. kolędę "Jezus Malusieńki" ze zmienionym tekstem, który nawiązuje do sytuacji w ogarniętej wojną Syrii.

ZOBACZ TRANSMISJĘ:  Przejście Orszaku Trzech Króli. 

Wierni przeszli Krakowskim Przedmieściem na plac Piłsudskiego, gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Uczestnicy mieli kolorowe i piękne stroje. Liczne grupy były przebrane za anioły czy legiony rzymskiej armii. 

Oczywiście, w innych miastach także przeszły orszaki.