„Księża - kolaboranci” - język Urbana w KOD

  

Jeden z głównych aktywistów Komitetu Obrony Demokracji, były dziennikarz TVP nawołuje do niewpuszczania księży do domów. - Kto z Państwa wpuści do swojego domu "księdza po kolędzie", to tak, jakby wpuścił kolaboranta dyktatury - napisał w jednym ze swoich wpisów Przemysław Wiszniewski, piszący na stronach KOD-u jako Szymon Karsz. 

- Nie wpuszczajcie klechów za próg w proteście przeciwko mieszaniu się kościoła w politykę i wspieraniu złej władzy. Pamiętajcie, nikt wam nie każe ulegać, chyba tylko złamany kręgosłup! Pokażcie pasibrzuchom, gdzie ich miejsce: za progiem! - napisał na swojej stronie Facebooka Wiszniewski.

Wiszniewski do 2015 roku był dziennikarzem TVP, obecnie , jak sam się przedstawia, „całkowicie angażuje się w działalność Komitetu Obrony Demokracji”.
Kiedy o jego wpisie zrobiło się głośno i skandaliczny wpis pojawił się m.in. na portalu polityczek.pl i tok.fm aktywista ucieszył się z rozgłosu i nie zmienił języka przypominającego najciemniejsze czasy PRL-u. Podobnym językiem i posługują się komentujący jego wpis, inni członkowie Komitetu Obrony Demokracji, nawołujący nawet do aktów agresji wobec katolickich księży. 
 

Prawidłowo, miało zaboleć i miało wywołać wstyd. Zdania nie zmienię, przeciwnie, żywiołowe reakcje utwierdziły mnie tylko w przekonaniu o wszechobecnym koniunkturalizmie w naszym życiu społecznym (...) 

Jeśli ktoś z Państwa zetknął się z komentarzem kleru w sprawie pobić na terenie całej Polski, proszę dać mi znać. Duchowni bowiem są szczególnie predestynowani do działalności wyciszającej nastroje. Tylko proszę nie cytować księży emerytów lub będących na indeksie, ale takich u władzy, najlepiej z episkopatu. Czy odważą się sprzeniewierzyć ideologicznej linii faszysty Kaczyńskiego?
 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl