To będzie koniec Niemiec. Pół miliona uchodźców z Syrii sprowadzi krewnych!

500 tysięcy uchodźców syryjskich, przybyłych od 2015 roku, będzie mogło w średnioterminowej perspektywie sprowadzić drugie tyle krewnych - donosi niemiecki "Die Welt".

Mstyslav Chernov; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
500 tysięcy uchodźców syryjskich, przybyłych od 2015 roku, będzie mogło w średnioterminowej perspektywie sprowadzić drugie tyle krewnych - donosi niemiecki "Die Welt".

Dane niemieckiego MSZ pokazują, że tylko w pierwszych trzech kwartałach 2016 r. wydano ponad 70 tys. wiz w ramach łączenia rodzin. W całym 2015 r. było to – według informacji „Die Welt” - ok. 50 tys., a w 2014 roku ok. 30 tys.

Gazeta zwraca uwagę, że w maju ubiegłego roku Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) prognozował, że statystyczny syryjski uchodźca w Niemczech sprowadzi „od 0,9 do 1,2 członka rodziny”. „Gdyby miało się to potwierdzić, w ślad za ok. 500 tys. Syryjczyków, którzy przybyli (do Niemiec) od 2015 r. może w perspektywie średnioterminowej przyjechać drugie tyle członków ich rodzin” – pisze „Die Welt”.

Wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer (CSU) ostrzegł, że wkrótce do Niemiec w ramach łączenia rodzin przybędzie znacznie więcej ludzi niż w ramach postępowania azylowego – odnotowuje gazeta. Polityk ten uważa, że należy dołożyć starań o tworzenie „bezpiecznych przystani” w krajach, z których przybywa najwięcej uchodźców. W takich „chronionych przez Zachód i prowadzonych przez ONZ ośrodkach" można by łączyć rodziny do czasu poprawy sytuacji.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#uchodźcy #Niemcy

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo