2 stycznia br. do 5. Kresowego batalionu saperów przyjęto 94 ochotników do odbycia służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych – podaje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Jak czytamy na portalu, od wczesnych godzin porannych krośnieńskie koszary były przygotowane na przyjęcie ochotników, którzy z różnych regionów Polski stawili się aby rozpocząć czteromiesięczne szkolenie przygotowawcze, umożliwiające im zawarcie kontraktów do służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

Po przekroczeniu biura przepustek i odnotowaniu obecności na punkcie ewidencji stawiennictwa, kandydaci w zorganizowanych grupach pod komendą osób funkcyjnych przeszli kolejne punkty przyjęcia do służby, m.in. stanowisko ewidencji personalnej, finansowe, psychoprofilaktyka i oficera wychowawczego. Po badaniach w punkcie medycznym i wizycie u fryzjera wszyscy zostali umundurowani i zakwaterowani w pododdziałach, które przez najbliższe cztery miesiące będą ich nowym domem – podaje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Szkolenie żołnierzy, które potrwa do 28 kwietnia br., podzielono na dwa etapy. Pierwszym jest okres szkolenia podstawowego, trwający 3 miesiące. Po pozytywnym zweryfikowaniu, elewi przechodzą do kolejnego etapu: miesięcznego szkolenia specjalistycznego, podczas którego będą zdobywali wiedzę niezbędną do realizacji zadań w swojej specjalności wojskowej – informuje 17. WBZ.