Portugalska wyprawa Petru tematem zagranicznych serwisów. Co na to Czerska i Wiertnicza?

  

Główna partia opozycyjna w Polsce musi odpowiedzieć na pytania dotyczące jej wiarygodności, po tym jak jej przywódca wziął urlop wraz z koleżanką podczas trwania protestu w parlamencie - informuje amerykańska telewizja Fox News na swojej stronie internetowej. Tematem Ryszarda Petru i jego sylwestrowego wypadu do Portugalii zainteresowały się też inne media w Stanach Zjednoczonych. „TVN, GieWu, nie grzmicie? Petru psuje reputację Polski zagranicą!” - piszą internauci na Twitterze. 

Fox News podaje, że w Polsce od 16 grudnia trwa protest opozycji, do którego przystąpiła też partia kierowana przez Ryszarda Petru. Tymczasem w minionym tygodniu szef .Nowoczesnej został sfotografowany, gdy samolotem udawał się na Maderę wraz z partyjną koleżanką. Telewizja cytuje też słowa Mariusza Błaszczaka, że sylwestrowy wypad Petru zupełnie zdyskredytował jego samego i protest opozycji. 

Sprawę skomentowali internauci, zwracając uwagę, że media wspierające obecną opozycję zazwyczaj biły w takich sytuacjach na alarm.

Wygląda na to, że o sprawie Petru mówią media od Nowego Jorku, przez Seul po Władywostok. Tylko Czerska, Niemcy i Wiertnicza milczą

- podsumował jeden z użytkowników Twittera. 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Mieszkanie dla seniora". Jest nabór uzupłeniający

/ congerdesign / 2629 zdjęć

  

W Poznaniu rozpoczął się nabór uzupełniający do programu "Mieszkanie dla seniora". O lokal przystosowany do potrzeb seniorów mogą się ubiegać poznaniacy, którzy ukończyli 60 lat.

Jak poinformował poznański magistrat, zainteresowani najmem mogą składać wnioski do 3 kwietnia w Biurze Spraw Lokalowych.

Program "Mieszkanie dla Seniora" od lat cieszy się w Poznaniu dużą popularnością. Do potrzeb starszych osób dostosowanych zostało 185 lokali z zasobu Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W mieszkaniach wyeliminowano progi i różnice poziomów podłogi, w części łazienek zamontowane zostały specjalne uchwyty i brodziki posadzkowe. Dodatkowo część lokali wyposażona jest w instalację, dzięki której seniorzy mogą w razie potrzeby wezwać pomoc.

Większość z tak przystosowanych mieszkań mieści się w czterech budynkach. Są obecnie zamieszkane, ale rocznie zwalnia się od kilku do kilkunastu z nich - stąd decyzja o uzupełniającym naborze wniosków.

O zawarcie umowy najmu mogą się ubiegać osoby, które mieszkają w Poznaniu, skończyły 60 lat i mają ustalone prawo do emerytury, w tym do emerytury częściowej, lub renty oraz spełniają kryterium dochodowe.

W pierwszej kolejności prawo najmu będą miały osoby, które mieszkają w mieszkaniu komunalnym i zgodzą się na przekazanie go miastu. Większe szanse będą też mieli m.in. seniorzy, którzy ze względu na osiągane dochody nie kwalifikują się do przedłużenia umowy najmu lokalu komunalnego lub mają uprawnienie do mieszkania zamiennego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl