Szantaż spokojem

  

Sklep Żabka w starej dzielnicy willowej w Poznaniu. Uśmiechnięty, lekko niedosłyszący emeryt kupuje tu „Gazetę Wyborczą”. „W Nowym Roku jak najmniej dobrych zmian” – życzy sprzedawczyni, a przy okazji i mnie. „My akurat za dobrą zmianą” – odpowiadam, również z uśmiechem. Sprzedawczyni najpierw przytakuje emerytowi, po czym dodaje: „Wszystkim nam trzeba życzyć spokoju”. Ta scenka pokazuje obecną metodę propagandy ubekistanu. Ona wie, że nie przekona ludzi, iż złe jest 500+, zabranie wysokich emerytur ubekom, niewpuszczanie imigrantów, obniżenie wieku emerytalnego czy zniesienie obowiązku szkolnego 6-latków. Dlatego zwykli ludzie mają zapomnieć, że bez PiS-u by tego nie było. Mają za to widzieć dzień w dzień w telewizji awanturę wywołaną przez bliżej niezidentyfikowanych „polityków”. A skoro rządzi PiS, to awantury są przez niego. I nie ma znaczenia, że winna jest im wyłącznie opozycja, która przegrała wybory i nie mogąc wygrać głosowań, blokuje mównicę. Zwykli ludzie mają zacząć być przeciwko korzystnym dla siebie zmianom, „żeby był spokój” i „żeby nie było awantur i nienawiści”. Od naszej cierpliwości w rozmowach z sąsiadami zależy, czy uda się to oszustwo.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts