Po co Petru chce "samorozwiązania Sejmu"? A może chodzi tylko o kasę...

  

Od kilku dni Ryszard Petru uparcie lansuje absurdalny pomysł o "samorozwiązaniu Sejmu". Bez szans na powodzenie, bo nawet wspólnicy z tzw. "zjednoczonej opozycji", nie traktują tego poważnie. Skąd jednak taka determinacja szefa .Nowoczesnej. Jest pewien trop - subwencje, którą straciła partia Petru, a wybory dałyby szansę na odzyskanie sporej kasy.

O nowym pomyśle Ryszarda Petru już informowaliśmy, gdy na antenie TVN24 ogłosił, że ma gotowy wniosek o samorozwiązanie Sejmu.

- Mam ten wniosek napisany - zapewniał.

Nie przekonał jednak nawet kolegów od okupacji sali plenarnej, bo Grzegorz Schetyna szybko skomentował:

- Ja na pewno nie będę rekomendował takiego wniosku. Uważam, że on jest po prostu niebezpieczny - obwieścił szef PO.


CZYTAJ WIĘCEJ: Jeszcze chwilka i pogryzą się - Schetyna o pomyśle Petru: "jest niebezpieczny"

Pomimo to Petru nie odpuścił i przez następne dni drążył temat. Skąd taka determinacja? Jest jakieś "drugie dno"?

Na problem, jako jedna z pierwszych uwagę zwróciła publicystka "Gazety Polskiej" i zastępca redaktora naczelnego portalu niezalezna.pl, w czwartkowym programie "Minęła 20" .

– Umyka nam jedna ważna rzecz, która może leżeć u podstaw tego protestu; przecież Nowoczesna straciła subwencję i za chwilę Petru będzie miał, albo już ma, kłopoty finansowe – powiedziała Dorota Kania.


O sprawie przypomniał również serwis niewygodne.info.pl

"Z uwagi na nieprawidłowości przy rozliczaniu kampanii wyborczej z 2015 r. PKW odrzuciła sprawozdania finansowe komitetu wyborczego Nowoczesnej Ryszarda Petru. We wrześniu Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję PKW, co oznaczało utratę aż 75 proc. subwencji budżetowej. W przypadku partii Ryszarda Petru chodzi o kwotę 4,65 mln zł rocznie" - przypomniał.


CZYTAJ WIĘCEJ: Partia finansjery ma problemy z kasą. Sąd utrzymał decyzję PKW ws. Nowoczesnej

A teraz kluczowa informacja:
"Sytuacja mogłaby ulec zmianie tylko w przypadku przyspieszonych wyborów. I właśnie dlatego Nowoczesna będzie dążyła do pogłębienia chaosu licząc, że ziści się scenariusz "samorozwiązania" Sejmu" - czytamy.

Czyli jak u klasyka - "kasa, misiu, kasa?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl,niewygodne.info.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wuhan odcięte od świata z powodu koronawirusa? Władze miasta zawieszą transport publiczny

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Władze chińskiego Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji. To efekt rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Wuhan.

Według chińskiej telewizji publicznej w czwartek autobusy, metro, promy i dalekobieżne sieci transportu pasażerskiego zostaną zawieszone od godz. 10 rano czasu lokalnego, a lotnisko i dworce kolejowe będą zamknięte. Chiński rząd zwrócił się do mieszkańców 11-milionowego Wuhan, aby nie opuszczali miasta, chyba że zaistnieją szczególne okoliczności.

W całych Chinach w związku z epidemią koronawirusa panuje stan wzmożonej ostrożności. Chińczycy odwołują wycieczki, noszą maski na twarzach, unikają miejsc publicznych, takich jak kina i centra handlowe, a niektórzy nawet sposobu na poradzenie sobie z wirusem szukają w symulacyjnych grach internetowych lub w filmach opowiadających o katastroficznych epidemiach.

Wuhan jest głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym w środkowych Chinach oraz węzłem transportowym, w którym znajduje się największy w kraju port śródlądowy. Pierwsze przypadki zarażenia się nowym koronawirusem stwierdzono w tym mieście tuż przed Nowym Rokiem. Potem choroba rozprzestrzeniła się na inne wielkie aglomeracje chińskie - Pekin, Szanghaj, Makau, Hongkong.

W środę chińska telewizja publiczna podała, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 17, a potwierdzonych przypadków zarażenia jest 444. Z kolei dziennik "China Daily" poinformował, że zarażone są już 544 osoby. [polecam:https://niezalezna.pl/307282-setki-zakazen-nowym-koronawirusem]

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i USA, a podejrzenie zarażenia pojawiło się w Meksyku. Nadzwyczajne środki ostrożności powzięto na lotniskach w Singapurze, Serbii i Wielkiej Brytanii. Natomiast Komisja Europejska zdecydowała o zwołaniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Zdrowia, złożonego z przedstawicieli państw członkowskich.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts