Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

​Stoch drugi w Oberstdorfie. Polak już po raz 35. stanął na podium!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Siódmy był Piotr Żyła, dwunasty Maciej Kot, szesnasty Dawid Kubacki, a osiemnasty Stefan Hula. Stoch juz 35. raz w karierze znalazł się czołowej „trójce” zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na najwyższym stopniu podium dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi łącznie stał 16 razy. W dorobku ma już 11 drugich lokat i osiem trzecich.

Stoch uzyskał 137 i 135 metrów, za co otrzymał łącznie 305,2 pkt. Do Krafta stracił 2,8, a trzeciego w klasyfikacji Austriaka Michaela Hayboecka wyprzedził o 9,0 pkt. Taka sama kolejność była po pierwszej serii.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po raz 35. w karierze znalazł się czołowej „trójce” zawodów Pucharu Świata.

W pierwszej serii konkursowej w Oberstdorfie zawodnicy rywalizowali w parach. Tej rundy nie przebrnęli Klemens Murańka i Jan Ziobro.