US Navy zamawia Tomahawki

Koncern zbrojeniowy Raytheon otrzymał kontrakt wart 303.7 milionów dolarów na dostawę 214 pocisków manewrujących Tomahawk Block IV z wertykalnymi wyrzutniami a także części do nich dla Marynar

flickr.com
Koncern zbrojeniowy Raytheon otrzymał kontrakt wart 303.7 milionów dolarów na dostawę 214 pocisków manewrujących Tomahawk Block IV z wertykalnymi wyrzutniami a także części do nich dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej.

Umowa ma zostać realizowana między innymi w Tucson Arizonie, Walled Lake w Michigan i Camden w Arkansas. Departament Obrony spodziewa się, że wszelkie prace mają zakończyć się do sierpnia 2018 roku. Raytheon oraz US Navy planują pewne modyfikacje pocisków Tomahawk poprzez umieszczenie w nich potężniejszej głowicy, lepszych systemów komunikacji oraz systemów wyszukiwania poruszających się celów. Tomahawk Block IV pozwala operatorowi zmianę celu w jaki ma trafić już podczas lotu. Zasięg maksymalny tych rakiet wynosi 1900 km, a dzięki swojej dużej manewrowości i szybkości są bardzo trudne do zlikwidowania przez systemy obrony powietrznej wroga. Z racji dużej ceny Tomahawków wykorzystuje się je jedynie do likwidowania wartościowych celów. W Syrii i Iraku służą one do eliminowania ważnych obiektów i ludzi należących do tzw. Państwa Islamskiego.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#1900 km #tomahawk #US Navy

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo