"Skandaliczne zachowanie posła Wilczyńskiego z PO to wstyd dla Opola. Apeluję o zrzeczenie się mandatu, złożę też wniosek do Komisji Etyki" – napisał na Twiterze Patryk Jaki. Przypomnijmy, że z zapisu wideo jasno wynika, że poseł Ryszard Wilczyński przeglądał dokumenty Jarosława Kaczyńskiego.

Takie zachowanie nie tylko nie przystoi w Sejmie, ale w ogólnie przyjętych relacjach międzyludzkich. Wideo z 16 grudnia, które powstało w Sejmie nie pozostawia złudzeń. Nie tylko poseł Nitras buszował między ławami sejmowymi. Na nagraniu widać Ryszarda Wiczyńskiego z Platformy Obywatelskiej, który przegląda notatki oraz dokumenty należące do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Patryk Jaki napisał list otwarty ws. zachowania posła Wilczyńskiego na Sali Plenarnej Sejmu RP w dniu 16 grudnia 2016 roku, który umieścił na swoim Twiterze,  Zaapelował w nim o zrzeczenie się mandatu przez Wilczyńskiego.

Skandaliczne zachowanie posła Wilczyńskiego z PO to wstyd dla Opola. Apeluję o zrzeczenie się mandatu, złożę też wniosek do Komisji Etyki


-czytamy w liście.