Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef biura prezydenta Ukrainy: na Wyspie Węży nie ma już żołnierzy rosyjskich • • •

Nieznana deklaracja Donalda Trumpa. Co powiedział? ZOBACZ FILM

Choć nagranie zostało opublikowane w listopadzie, w polskich mediach próżno by szukać obszernych cytatów z przesłania Donalda Trumpa do katolików.

Gage Skidmore /flickr.com/photos/gageskidmore
Choć nagranie zostało opublikowane w listopadzie, w polskich mediach próżno by szukać obszernych cytatów z przesłania Donalda Trumpa do katolików. Co takiego powiedział amerykański prezydent elekt?

W specjalnym orędziu Donald Trump zwraca się do katolików i zapewnia, że jego administracja będzie promować wartości, które wyznają amerykańscy katolicy i chrześcijanie w tym kraju.

Trump zwraca uwagę na istotną rolę, jaką katolicy odegrali w historii USA.

- Katolicy odegrali ważną rolę w historii Ameryki. Ameryka rosła w siłę dzięki ciężko pracującym katolikom. Od Nowego Jorku do Kalifornii, ich historia jest wyjątkowa i wspaniała. Od stania na straży praw obywatelskich po edukowanie milionów dzieci, służenie biednym i działalność w ruchach pro-life - księża i świeccy w całym kraju mieli niezliczony wkład w sukces Ameryki – mówi Donald Trump.

W dalszej części swojego wystąpienia Trump zwraca uwagę, że dotychczas bardzo wielu polityków w Waszyngtonie przejawiało postawę wrogą wobec Kościoła i katolików. Donald Trump zapowiedział radykalne zmiany w tej kwestii.

- Politycy w Waszyngtonie byli do tej pory wrodzy Kościołowi i katolikom. Moja administracja będzie stała ramię w ramię z amerykańskimi katolikami, by promować wartości, które wspólnie wyznajemy, jako chrześcijanie i Amerykanie. Niech Bóg wam błogosławi. Niech Bóg błogosławi Ameryce. Sprawimy, by Ameryka znów stała się wielka – mówi Donald Trump

 
ZOBACZ FILM:

 


Źródło: niezalezna.pl,Twitter

#Donald Trump #USA #wybory prezydenckie #Kościół #katolicy #wiara

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo