„Washington Post” wysmażył paszkwil o sytuacji w Polsce. Ambasador zareagował

  

W „Washington Post” ukazał się artykuł, który w sposób nieobiektywny i niezgodny z prawdą przedstawiał obraz sytuacji w Polsce. Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek zdecydował się podjąć rękawice i odniósł się do tekstu. „WP” na swoich łamach opublikował jego polemikę.

In Poland, a preview of populist rule one year out” – brzmi tytuł tekstu z 19 grudnia 2016 roku. Autorem jest Anthony Faioli. 
 

Wiele debat i sporów przytoczonych w artykule, odbywa się w wielu krajach, również w Stanach Zjednoczonych

– napisał ambasador w liście do dziennika, odnosząc się do tekstu nt. Polski, opublikowanego w „The Washington Post”.

Zaznaczył, że polski rząd podejmuje reformy, które mają służyć Polakom, a nie elitom. Dodał, że nazwanie Polski wyspiarskim miejscem jest zaskakujące, jeśli brać pod uwagę fakt, że w tym roku Polska była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży i przyjęła miliony międzynarodowych pielgrzymów w Krakowie. Przypomniał również, że niezliczona ilość turystów odwiedziła Wrocław, tegoroczną Europejską Stolicę Kultury.

Te i wiele innych przykładów pokazuje, że Polska wita turystów i obcokrajowców zachęcając do zapoznania się z naszą bogatą kulturą i dziedzictwem

– czytamy.

Wspomniał, że głosowanie ustawy budżetowej na rok 2017, opisane zostało w artykule jako nielegalne. Otóż odbyło się ono zgodnie z procedurą parlamentarną. Było utrudnione przez członków opozycji, lecz budżet został przyjęty przez kworum konstytucyjne.
 
Cały tekst można przeczytać tutaj.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl