„Washington Post” wysmażył paszkwil o sytuacji w Polsce. Ambasador zareagował

  

W „Washington Post” ukazał się artykuł, który w sposób nieobiektywny i niezgodny z prawdą przedstawiał obraz sytuacji w Polsce. Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek zdecydował się podjąć rękawice i odniósł się do tekstu. „WP” na swoich łamach opublikował jego polemikę.

In Poland, a preview of populist rule one year out” – brzmi tytuł tekstu z 19 grudnia 2016 roku. Autorem jest Anthony Faioli. 
 

Wiele debat i sporów przytoczonych w artykule, odbywa się w wielu krajach, również w Stanach Zjednoczonych

– napisał ambasador w liście do dziennika, odnosząc się do tekstu nt. Polski, opublikowanego w „The Washington Post”.

Zaznaczył, że polski rząd podejmuje reformy, które mają służyć Polakom, a nie elitom. Dodał, że nazwanie Polski wyspiarskim miejscem jest zaskakujące, jeśli brać pod uwagę fakt, że w tym roku Polska była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży i przyjęła miliony międzynarodowych pielgrzymów w Krakowie. Przypomniał również, że niezliczona ilość turystów odwiedziła Wrocław, tegoroczną Europejską Stolicę Kultury.

Te i wiele innych przykładów pokazuje, że Polska wita turystów i obcokrajowców zachęcając do zapoznania się z naszą bogatą kulturą i dziedzictwem

– czytamy.

Wspomniał, że głosowanie ustawy budżetowej na rok 2017, opisane zostało w artykule jako nielegalne. Otóż odbyło się ono zgodnie z procedurą parlamentarną. Było utrudnione przez członków opozycji, lecz budżet został przyjęty przez kworum konstytucyjne.
 
Cały tekst można przeczytać tutaj.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podwyżki cen żywności? Minister rolnictwa stanowczo dementuje! "Nie ma żadnych przesłanek"

Jan Krzysztof Ardanowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jan Krzysztof Ardanowski był gościem redaktor Katarzyny Gójskiej w porannym paśmie radiowej Jedynki - "Sygnały Dnia". Odniósł się do informacji tabloidów o rzekomych drastycznych podwyżkach cen żywności. Brukowce grzmią, że pochłonie to całą "trzynastą emeryturę", a minister Ardanowski mówi: "Nie wiem czy to brak odpowiedzialności, czy głupota".

W ostatnich dniach nie brakowało publikacji prasowych dotyczących rzekomych podwyżek cen żywności. Pojawiały się informacje, że podwyżka sięgnie 100 procent, a dla emerytów będzie oznaczało to "pochłonięcie" całej tzw. trzynastej emerytury, zapowiadanej przez rząd Mateusza Morawieckiego.

"Nie wiem czy to brak odpowiedzialności, głupota, czy celowe straszenie ludzi. Ludzie się boją, jeżeli żywność byłaby droższa, być może renciści, emeryci się obawiają, ale nie ma żadnych przesłanek, że ta żywność radykalnie podrożeje. Trochę jest wpływ zeszłorocznej suszy na ceny pieczywa, one w rok do roku mogą wzrosnąć około 7 procent. Natomiast bardzo dobre były zbiory owoców, tak tanich owoców w Polsce nigdy nie było. Nie powinno być wzrostów cen mleka. Bardziej przejmuję, czy nie będzie w tym roku suszy, ale rolnicy już intensywnie pracują, więc myślę, że będą dobre zbiory, choćby warzyw"

- wyjaśnił minister Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską.

Jak dodał, w ministerstwie trwają intensywne prace nad tym, żeby zwiększyć sprzedaż polskiej żywności.

"Szukamy sposobu, jak zwiększyć sprzedaż polskiej żywności, uważanej za najlepszą na świecie"

- powiedział.

Poruszono też temat polskiego mięsa wołowego - to efekt ujawnienia nieuczciwej ubojni w Kalinowie k. Ostrowi Mazowieckiej, w której do uboju przygotowywano chore krowy. Po tym incydencie wszczęto procedury kontrolne. Jak się okazało, był to przypadek jednostkowy. Minister zapewnia, że polskie mięso jest w zupełności bezpieczne.

"Przebadaliśmy wołowinę pod kątem salmonelli, ale Czesi stwierdzili, że gdzieś tam znaleźli. Przebadano 407 partii i nigdzie nie zostało to potwierdzone. Mamy jedną z najbardziej bezpiecznych branż mięsa wołowego na świecie. Ja bym się trochę cieszył, żeby była trochę tańsza, ale jest jakość znakomita. Na świecie wszędzie wołowina jest mięsem ekskluzywnym. Znakomitej jakości jest polska wołowina, mięso jest zdrowe i bezpieczne"

- zakończył.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl