W serwisie ludzi od Michnika zrobili sondaż. Ależ musieli się zasmucić

Nie ma końca wzdychania środowisk liberalnych i lewicowych do Donalda Tuska, który rzekomo może wrócić do polskiej polityki. Pod różnymi pretekstami próbują udowodnić, że to dobry pomysł.

Andrzej Hrechorowicz / KPRP
Nie ma końca wzdychania środowisk liberalnych i lewicowych do Donalda Tuska, który rzekomo może wrócić do polskiej polityki. Pod różnymi pretekstami próbują udowodnić, że to dobry pomysł. Niektórych jednak wychodzi coś zgoła odmiennego. Serwis OKO.press (stworzony m.in. przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej") podał wynik sondażu o wyborach prezydenckich. Okazało się, że Andrzej Duda wygrywa ze wszystkim teoretycznymi rywalami. Także Tusk nie ma szans na zwycięstwo.

To nie są dobre dni dla Donalda Tuska. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu sondaż przeprowadził ośrodek Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24. W nim aż 63 proc. ankietowanych odpowiedziało negatywnie na pytanie „Czy oczekuje Pan(i) że Donald Tusk wróci na stałe do Polski i zaangażuje się w polska politykę?”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk myślał o powrocie do polskiej polityki? Jeśli zna już ten sondaż, to da sobie spokój

Inne badanie zrobił IPSOS dla OKO.press - chciano sprawdzić teoretyczny wynik I tury wyborów prezydenckich, gdyby odbyły się teraz, a nie za cztery lata. Respondenci byli pytani m.in. o rywalizację obecnego prezydenta Andrzeja Dudę z różnymi politykami opozycji. Wnioski?

"Sondażową pierwszą turę zdecydowanie wygrał Andrzej Duda (36 proc.), który zdobył dwukrotnie więcej głosów niż Donald Tusk (18)" - przyznaje OKO.press

Dodają, że "Duda wygrywa z Tuskiem we wszystkich kategoriach społeczno-demograficznych"

"Gdyby to były prawdziwe wybory, Duda i Tusk przeszliby do II tury. Szanse Tuska na pokonanie Dudy byłyby jednak niewielkie"
- dowiadujemy się z tekstu OKO.press

Kto stoi za serwisem? Z ich strony w zakładce "redakcja" można się dowiedzieć, że Fundację Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO założyli Helena Łuczywo, Seweryn Blumsztajn, Jacek Rakowiecki, Jan Ordyński i Piotr Pacewicz .

 

Źródło: oko.press,niezalezna.pl

#Andrzej Duda #sondaż #Donald Tusk

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo