Pancyry wysłane na zachodnią Syberię

  

Samobieżne przeciwlotnicze zestawy artyleryjsko-rakietowe Pancyr-S1 trafiły w tym miesiącu do Centralnego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej. Otrzymały je oddziały stacjonujące w bazie wojskowej z Nowosybirska – informuje rosyjska agencja informacyjna TASS.
 
Po udanych testach ogniowych z połowy grudnia na poligonie wojsk rakietowych i artylerii Aszułuk zestawy artyleryjsko-rakietowe Pancyr-S1 zostały koleją przetransportowane z obwodu astrachańskiego do Nowosybirska – poinformował adiutant dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego FR Jarosław Rozchupnik. Na uzbrojenie przeciwlotniczych zestawów Pancyr-S1 składają się dwie 2-lufowe armaty automatyczne 2A38M kal. 30 mm z 700 nabojami. Ich maksymalna szybkostrzelność wynosi 2500 pocisków na minutę, natomiast zasięg wynosi ponad 4 km. Pancyry posiadają na wyposażeniu również 12 przeciwlotniczych pocisków rakietowych 57E6 lub 57E6-E, których zasięg wynosi do 20 km.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejne przypadki zakażenia w szpitalu

/ pixabay.com

  

- Kolejne dwa przypadki koronawirusa stwierdzono w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. Testy potwierdziły zakażenie u pracownika administracji i pacjenta — poinformowała rzecznik prasowa placówki Kamila Wiecińska.

Łącznie zakażonych zostało 20 osób ze szpitala - jeden pacjent i 19 pracowników Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neurochirurgii, Oddziału Neurologii, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz administracji.

Po stwierdzeniu w ostatni weekend zakażenia czterech osób z personelu Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej zdecydowano o przebadaniu wszystkich pracowników, pacjentek i noworodków. Na razie znana jest większość wyników personelu, pozostałe próbki są w trakcie badań.

Klinika wstrzymała wszystkie wypisy do domu. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po otrzymaniu kompletu wyników badań.

Rzecznik szpitala Kamila Wiecińska zaznaczyła, że w przypadku pacjentek, które zgłoszą się w zaawansowanej fazie porodu, poród zostanie odebrany w klinice w wyodrębnionym miejscu, wykluczającym kontakt z osobami pozostającymi pod obserwacją. Pacjentki, które zgłoszą się do Izby Przyjęć Położniczej we wcześniejszej fazie porodu, kierowane będą do innych placówek.

Przed tygodniem wstrzymano przyjęcia na oddział intensywnej terapii szpitala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts