Cios w rosyjską propagandę

  

Katastrofa samolotu z członkami Chóru Aleksandrowa na pokładzie była wielką tragedią dla rodzin ofiar, ale także ogromnym ciosem w propagandową machinę Władimira Putina. Jeśli przyczyną tragedii był zamach – co jest bardzo prawdopodobne – wówczas Kreml za wszelką cenę będzie starał się to ukryć.

Jedną z fundamentalnych zasad Putina jest nie okazywać słabości. W tym wypadku jest to jednak bardzo trudne, ponieważ wszystko świadczy o poważnym wyłomie w systemie bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Katastrofie uległ bowiem wojskowy samolot startujący z rosyjskiego lotniska, lecący zagrzewać serca rosyjskiej armii walczącej w jednym z najbardziej zapalnych punktów świata. I wreszcie nieprzypadkowi byli pasażerowie, czyli członkowie chóru, który najpierw przez lata rozsławiał siłę i moc Związku Sowieckiego, a potem stał się użytecznym narzędziem rosyjskiej propagandy. Dlatego trudno się spodziewać, aby międzynarodowa opinia publiczna, jak i sami Rosjanie kiedykolwiek poznali prawdę, dlaczego samolot ten spadł do Morza Czarnego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts