Ks. Zieliński w TVP Info: to oczywiste, że ktoś kierował "spontanicznym protestem"

  

- Jako dla dziennikarza to, że ktoś kieruje rzekomo spontanicznym protestem, jest dla mnie oczywiste. Zbyt dobrze pewne środowiska były przygotowane do protestu, by był on spontaniczny - mówił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Idziemy”, w TVP Info.

Ks. Zieliński był pytany o ostatnie wydarzenia w Sejmie i przed parlamentem. Naczelny "Idziemy" nie ma złudzeń co do charakteru tych zajść:

Gdyby chodziło tylko o wolne media, to te manifestacje byłyby już bezprzedmiotowe. [...] Pewne elementy protestu opozycji noszą znamiona szantażu. Widać, że wolą było zerwanie Sejmu.


I dodawał:

Jako dla dziennikarza to, że ktoś kieruje rzekomo spontanicznym protestem, jest dla mnie oczywiste. Zbyt dobrze pewne środowiska były przygotowane do protestu, by był on spontaniczny.


Ks. Zieliński wskazywał, że roli w rozwiązaniu konfliktu mógłby podjąć się Kościół katolicki. Ale nie wszystkim by się to spodobało:

Jeśli wszystkie strony uznałyby autorytet Kościoła, to mógłby on się podjąć mediacji.  Nawet komuniści na pewnym etapie zrozumieli, że lepiej poszukać mediatora.


Według duchownego nieporozumieniem jest mówienie o grożącym jakoby Polsce totalitaryzmie:

Polacy niejako genetycznie nie chcą żyć w totalitaryzmie, nie ma u nas takiego zagrożenia. Opozycja ma patrzeć na ręce rządzącym, ale nadrzędnym celem musi być dobro wspólne, dobro ojczyzny.


Nie mogło też zabraknąć tematu uchodźców. Ks. Zieliński podkreślał, że ci, którzy uciekli z Syrii, w większości mieli na to pieniądze. Zostali zaś ci najbardziej potrzebujący i to im trzeba pomóc w pierwszej kolejności.

Uchodźcom trzeba pomagać na miejscu, choćby z tej przyczyny, że uciekli bogaci. Skandalem jest, ze państwa Zachodu milczą wobec łamania praw chrześcijan na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce

- mówił ks. Henryk Zieliński.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pociąg Moskwa-Nicea zawieszony

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo transportu Rosji poinformowało o zawieszeniu od 4 marca pociągów z Moskwy do Nicei we Francji. We Włoszech, gdzie jest najwięcej w Europie przypadków zakażeń koronawirusem, pociąg zatrzymuje się m.in. w Weronie, Mediolanie i Genui.

Resort zakomunikował, że połączenie kolejowe będzie zawieszone do odwołania, w ramach szerszych środków mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa w Rosji.

Oprócz Włoch, pociąg przejeżdża przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Monako. Linia obsługiwana jest przez spółkę podległą Rosyjskim Kolejom Żelaznym (RŻD) i kursuje raz w tygodniu, odjeżdżając z Moskwy w czwartki, a z Nicei w niedziele.

We Włoszech do 14 wzrosła liczba zgonów w wyniku epidemii, a liczba osób zakażonych nowym koronawirusem do 528 - poinformował wcześniej włoski szef Obrony Cywilnej i rządowy komisarz ds. kryzysu, Angelo Borrelli. Na całym świecie koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, a liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wynosi około 80 tys., w zdecydowanej większości w Chinach. Wirus rozprzestrzenił się w ponad 50 innych krajach.

3 lutego zostało zawieszone połączenie kolejowe między Rosją a Chinami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts