SDP potępia pobicie dziennikarza "Gazety Polskiej"

Warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dużą większością głosów przyjął uchwałę potępiającą pobicie Michała Stróżyka, szefa Trójmiejskich Klubów "Gazety Polskiej" i d

Warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dużą większością głosów przyjął uchwałę potępiającą pobicie Michała Stróżyka, szefa Trójmiejskich Klubów "Gazety Polskiej" i dziennikarza "GP" przez Straż Miejską.

Do incydentu doszło 11 kwietnia 2011 r. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu podczas usuwania namiotu Stowarzyszenia Solidarni 2010 przed Pałacem Prezydenckim. Drugim pobitym podczas tej akcji okazał się Marek Wernica z Solidarnych 2010.

Michał Stróżyk, dziennikarz "Gazety Polskiej" został pobity tak ciężko, że pogotowie ratunkowe odwiozło go do szpitala. Ma złamany ząb i objawy wstrząsu mózgu, założono mu kołnierz ortopedyczny. Cały czas przebywa w szpitalu na Solcu. Za dwa dni poznamy wyniki jego badań.

Jak wcześniej informowała Niezalezna.pl, kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości wystosowało do ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera tzw. pytanie w sprawie bieżącej, dotyczące bezprawnego działania służb mundurowych 11 kwietnia.

14 kwietnia o godz. 10 w sali obrad (IV piętro) w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się sesja rady miasta Warszawy. Zachęcamy wszystkich do przyjścia i zamanifestowania sprzeciwu wobec przemocy, jakiej użyto wobec osób znajdujących się na Krakowskim Przedmieściu.

 

Źródło:

Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo