Polakom życzymy odrobiny spokoju i by nie tracili ducha, a posłom, by nie musieli obradować w stajence – życzy czytelnikom redakcja „Codziennej”. Wszystkich, którym los ojczyzny nie jest obojętny zapraszamy do warszawskiej katedry Świętego Jana na pasterkę. „Wesprzyjmy rządzących modlitwą. Pokażmy, że nasza siła jest w Panu Bogu!” – piszą organizatorzy.

Dziś, w sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, by zadbać o chrześcijańską oprawę tego dnia, a szczególnie Wieczerzy wigilijnej.
 
Jest to przede wszystkim dzień wielkiego pojednania z Bogiem i między nami, szczególnie w naszych rodzinach. Warto więc zadbać, by Wieczerza wigilijna była spotkaniem, na którym będziemy czytać słowo Boże, dzielić się opłatkiem - składać sobie wzajemnie życzenia i śpiewać kolędy, jednym słowem być razem.

Posłowie PiS‑u, PO i K ukiz’15 świętują w rodzinnych miastach. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki śpiewa „Gdy się Chrystus rodzi”, poseł Stanisław Pięta ubiera wraz z córkami choinkę, poseł Krystyna Pawłowicz święta spędzi z bliskimi, a Paweł Kukiz przygotowuje karpia – tak niektórzy polscy politycy organizują świąteczny czas Bożego Narodzenia.
 
Są też i tacy, co postanowili w ten dzień zostać w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej…
 
Dla samotnych i starszych ludzi w całej Polsce organizowane są wigilie, by mogli dzielić radość z innymi w świątecznej atmosferze. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwiedził polskich żołnierzy w Kuwejcie i Afganistanie. Dzielił się z nimi opłatkiem od przeora paulinów z Jasnej Góry.
 
W świątecznym wydaniu „Codzienne” publikujemy czterostronicowy śpiewnik najpiękniejszych polskich kolęd oraz wiele pięknych, nastrojowych artykułów poświęconych Bożemu Narodzeniu.

Serdecznie zachęcamy do lektury świątecznego wydania „Codziennej”!