36 dodatkowych pociągów PKP Intercity, specjalna oferta biletowa, całodobowa praca służb odpowiedzialnych za komfort obsługi i bezpieczeństwo pasażerów. Spółki Grupy PKP są gotowe do wzmożonego ruchu podróżnych w okresie świąteczno-noworocznym – poinformowała firma w komunikacie.

Dodatkowe pociągi PKP Intercity przede wszystkim obsłużą składy jadące do miejscowości turystycznych, takich jak Zakopane, Wisła, Kudowa-Zdrój czy Kołobrzeg. Jednocześnie przewoźnik na bieżąco będzie monitorował frekwencję w składach, tak by w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów.

Osoby, które zaplanowały świąteczny wyjazd z wyprzedzeniem, mogły skorzystać z puli promocyjnych biletów oraz rabatów sięgających od 10 do 30 proc.

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić kilka miejsc w trakcie zbliżających się Świąt, mają do dyspozycji bilety weekendowe. Będą mogli dzięki nim podróżować bez ograniczeń w ramach jednego biletu. W okresie świątecznym Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne od piątku (23 grudnia), od godz. 19 do wtorku (27 grudnia) do godz. 6.