Nietypowe życzenia świąteczne polityka PSL. Było coś o piersiach - właściwie tylko o tym

  

Radny PSL nie mógł poprzestać na życzeniach jakie zwykło się składać w związku z świętami Bożego Narodzenia. Chciał być oryginalny i wyszło jak zwykle. W powiatowej gazetce opublikował niekonwencjonalny, świąteczny wierszyk. „Żeby święta takie były, jak piersi co nas wykarmiły: ciepłe, obfite, wspaniałe, przyjemne, pachnące i białe” – czytamy i cały czas nie wierzymy, że to się naprawdę stało.

Jesteśmy w przededniu wigilii Bożego Narodzenia. Wszyscy składają swoim bliskim, współpracownikom świąteczne życzenia. Politycy robią to w mediach, ale również w miejscowych gazetkach. Na dość nietypowe życzenia odważył się radny PSL powiatu gorzowskiego z województwa lubuskiego – Roman Koniec.

Umieścił je w powiatowym biuletynie.Internauci są podzieleni. Jedni są rozbawieni, inni zdegustowani zachowaniem polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego. Większości komentarzy nie wypada cytować.
 


Radny tłumaczył się z tych życzeń w rozmowie z „Gazetą Lubuską”. Stwierdził, że nikt mu nie pomagał w ich układaniu, a jego celem było wprowadzenie „lekkiego nastroju w tym napiętym przedświątecznym okresie”.
 

Te życzenia miały być wesołe, z przymrużeniem oka. Życie w ostatnim czasie jest wystarczająco dołujące, chciałem, żeby te życzenia były inne od pozostałych


– mówił Koniec.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,polsatnews.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl