13 osób, w tym Polacy, Hiszpanie, Czech i Marokańczyk zostało zatrzymanych w Hiszpanii przez policję hiszpańską i Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze zlikwidowali 7 plantacji marihuany i zabezpieczyli 159 kilogramów gotowego narkotyku, jak również odzyskali dwa kradzione samochody. Tym samym została zlikwidowana zorganizowana grupa przestępcza, która trudniła się produkcją, przemytem i obrotem narkotykami na wielką skalę, jak też kradzieżami i legalizacją pojazdów. W Polsce CBŚP odzyskało 38 skradzionych w Hiszpanii aut. Była to wspólna operacja policji polskiej i hiszpańskiej koordynowana przez Europol. 
 
Policjanci CBŚP razem z funkcjonariuszami z Hiszpanii we współpracy z Europolem rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem marihuany w transportach warzyw.Członkowie grupy kupowali narkotyki od Hiszpanów, a następnie sprzedawali głównie w Polsce i w Niemczech. Grupa magazynowała i uprawiała marihuanę w willach, które były pod bardzo ścisłą kontrolą i wyposażone w wiele zabezpieczeń, jak np. system kamer.
 
Liderem grupy był Polak, który kierował nią za pomocą „poruczników” hiszpańskich. Jeden z „poruczników” zajmował się kupnem narkotyków, a inni odpowiedzialni byli za wynajem i utrzymanie willi. Kolejny odpowiadał za sprzedaż narkotyków zagranicą.Gang nie tylko uprawiał marihuanę. Przestępcy także pakowali ją próżniowo, żeby ukryć zapach. Miało to również ułatwić późniejsze ukrycie w transportach warzyw.

7 z 13 osób zostało tymczasowo aresztowanych na 6 miesięcy.