Cena ropy naftowej spadła

  

Wzrost amerykańskich zapasów ropy naftowej oraz informacja, że Libia w ciągu najbliższych kilku miesięcy zwiększy produkcję, spowodowały spadki cen ropy naftowej - podaje Reuters.

Amerykańskie zapasy ropy wzrosły o 2,3 mln baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się, że spadną o 2,5 mln baryłek. Tuż przed publikacją oficjalnych danych kurs ropy rósł.

Ostatecznie na zamknięciu sesji na NYMEX cena baryłki ropy WTI spadła o 1,1 proc. do ponad 52 dolarów. Kurs baryłki ropy Brent również spadł na ICE w Londynie o 1,2 proc. do ponad 54 dolarów.

Najważniejszą wiadomością dnia jest to, że wygląda na to, że uzyskamy więcej ropy z Libii

- powiedział James Williams, prezes firmy konsultingowej WTRG w Arkansas.

Libijska National Oil Corporation (NOC) potwierdziła, że rurociągi prowadzące z pól Sharara and El Feel ponownie zostaną otwarte, krajowa produkcja zwiększy się 270 tys. baryłek dziennie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

30 listopada państwa OPEC zgodziły się na cięcia w produkcji o 1,2 mln baryłek dziennie przez okres sześciu miesięcy, licząc od 1 stycznia. Arabia Saudyjska zapowiedziała cięcia około 486 tysięcy baryłek dziennie. Natomiast 10 grudnia, państwa spoza OPEC w tym Rosja zgodziły się zmniejszyć produkcję o 558 tys. baryłek dziennie.

Wygląda na to, że pomimo planowanych redukcji w produkcji tych państw rynki pozostaną dobrze zaopatrzone – podaje brytyjski reuters.com.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: reuters.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pościg za złodziejami. Padły strzały, 28-latek ranny

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policja otrzymała zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) - wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7. W pościg za uciekającymi ruszyli policjanci. Oddano strzały ostrzegawcze - to nie pomogło. Funkcjonariusz strzelił w kierunku jednego z napastników, raniąc go. Złodzieje zostali zatrzymani.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę.

Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością biżuterii pochodzącej z tego włamania i narkotyków, których pochodzenie policjanci będą ustalać.

Ranny 28-latek jest z Tarnowa, a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl