Cena ropy naftowej spadła

  

Wzrost amerykańskich zapasów ropy naftowej oraz informacja, że Libia w ciągu najbliższych kilku miesięcy zwiększy produkcję, spowodowały spadki cen ropy naftowej - podaje Reuters.

Amerykańskie zapasy ropy wzrosły o 2,3 mln baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się, że spadną o 2,5 mln baryłek. Tuż przed publikacją oficjalnych danych kurs ropy rósł.

Ostatecznie na zamknięciu sesji na NYMEX cena baryłki ropy WTI spadła o 1,1 proc. do ponad 52 dolarów. Kurs baryłki ropy Brent również spadł na ICE w Londynie o 1,2 proc. do ponad 54 dolarów.

Najważniejszą wiadomością dnia jest to, że wygląda na to, że uzyskamy więcej ropy z Libii

- powiedział James Williams, prezes firmy konsultingowej WTRG w Arkansas.

Libijska National Oil Corporation (NOC) potwierdziła, że rurociągi prowadzące z pól Sharara and El Feel ponownie zostaną otwarte, krajowa produkcja zwiększy się 270 tys. baryłek dziennie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

30 listopada państwa OPEC zgodziły się na cięcia w produkcji o 1,2 mln baryłek dziennie przez okres sześciu miesięcy, licząc od 1 stycznia. Arabia Saudyjska zapowiedziała cięcia około 486 tysięcy baryłek dziennie. Natomiast 10 grudnia, państwa spoza OPEC w tym Rosja zgodziły się zmniejszyć produkcję o 558 tys. baryłek dziennie.

Wygląda na to, że pomimo planowanych redukcji w produkcji tych państw rynki pozostaną dobrze zaopatrzone – podaje brytyjski reuters.com.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: reuters.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki przed wakacjami poprosił o coś uczniów. Padły niezwykle mocne słowa!

premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie / twitter.com/PremierRP

  

Szef polskiego rządu uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Zwracając się bezpośrednio do uczniów, skierował do nich szczególny apel przypominając, że Polska „tak bardzo była sponiewierana przez historię przez ostatnich 200-300 lat”, że teraz powinniśmy postarać się mówić o niej dobrze.

Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice, mam wiele wspomnień z czasów szkolnych, ale na pewno zazdroszczę Wam tych wakacji, które są przed wami.  Życzę Wam, aby te wakacje były piękne, abyście czasem mogli wziąć ze sobą książkę, żeby były to wakacje pełną piersią, piękne i bezpieczne.
- mówił premier.

 Podczas uroczystości premier zwrócił uwagę na frazę odśpiewanego wcześniej hymnu szkoły.

W hymnie waszej szkoły była taka fraza, że będziecie zawsze dbać o prawdę, to przepiękna fraza, dziękuję za to co usłyszałem. Musimy zawsze dbać o prawdę, dlatego proszę was też o to, gdziekolwiek będziecie spędzać te wakacje, żebyście zawsze o Polsce mówili dobrze - nil nisi bene.
- zwracał się do uczniów Morawiecki.


Jak dodał, mówić o Polsce trzeba dobrze, „nie dlatego, że jest taka absolutnie idealna, bo nic nie jest idealne”.

Ale wylano na nią już tyle różnych wiader pomyj, tak bardzo była sponiewierana przez historię przez ostatnich 200-300 lat, że teraz przez 25 lat postarajmy się mówić dobrze. Postarajmy się mówić dobrze, uczciwie pokazując jej piękno, piękno przyrody, piękno historii i piękno ludzi, którzy w Polsce mieszkają.
- mówił premier Morawiecki.

Premier życzył również szkolnej młodzieży pięknych i bezpiecznych wakacji.

Życzę wam, żeby te wakacje były piękne, żebyście wzięli ze sobą książkę, z której nie będziecie musieli pisać wypracowania i pojechali na wycieczkę, z której nie będzie trzeba pisać żadnych sprawozdań.
- szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl