Burmistrz usunął Świętą Rodzinę z ratusza

Boże Narodzenie bez Boga? Teraz to możliwe. ​Burmistrz belgijskiej gminy Holsbeek zlikwidował świąteczną szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Boże Narodzenie bez Boga? Teraz to możliwe. ​Burmistrz belgijskiej gminy Holsbeek zlikwidował świąteczną szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu. Swoją decyzję władze miasta tłumaczą dążeniem do "neutralności" gminy. Pod naciskiem lokalnej społeczności, która domaga się przywrócenia tradycyjnej dekoracji władze miasteczka zapowiadają możliwy powrót szopki na swoje miejsce. 

Zdaniem władz belgijskiej miejscowości Holsbeek ustawiona pod miejską choinką szopka zaburzała neutralność gminy. Decyzję o usunięciu jej z ratusza wsparła partia ekologów i – co ciekawe – chrześcijańscy demokraci. Urzędnicy tłumaczą decyzję tym, że dekoracja mogłaby się okazać „zbyt prowokująca” dla zamieszkujących gminę Muzułmanów. Ta przyczyna wydaje się kuriozalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że liczący nieco ponad dziewięć tysięcy mieszkańców Holsbeek zamieszkuje czterech (sic!) wyznawców Islamu. Jeszcze ciekawsze motywy decyzji o usunięciu szopki prezentują belgijscy ekolodzy którzy twierdzą, że nie miała ona nic wspólnego z Muzułmanami: - Zrobiliśmy to ze względu na rozdzielność państwa od Kościoła. Jako przedstawiciele władz publicznych powinniśmy być neutralni. 
 

Szopka mogłaby ranić uczucia niektórych osób np. homoseksualistów lub ofiar księży pedofilów


– podkreśliła Annelies Vander Bracht z partii  Zielonych w radzie miasta Holsbeek.

Pod naciskiem lokalnej społeczności, która, przywiązana do flamandzkiej tradycji, domaga się przywrócenia szopki w centrum gminy, władze miasta zapowiedziały możliwość powrotu Świętej Rodziny do ratusza.

Więcej na ten temat już jutro w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Źródło: www.express.co.uk,niezalezna.pl

#Szopka #Holsbeek #poprawność polityczna #Boże Narodzenie #laicyzacja

Magdalena Jakoniuk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo