KOD nie ma granic. Wykorzystuje mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych jako porównanie do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Zdjęcie umieszczone na profilu KOD z Zachodniopomorskiego pokazuje mężczyzn w pasiakach. Więźniowie mają oznakowanie: KOD, PO, SLD, Razem, Nowoczesna. - Jeżeli będziemy walczyć osobno, powieszą nas razem - głosi wpis pod zdjęciem. Podpisany jest założyciel KOD: Krzysztof Łoziński. 

Zdjęcie to kadr z filmu z lat 20. i przedstawia więźniów. Jednak w ten sposób ubierani byli więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej ubierani. Dlatego skojarzenia są jednoznaczne

- Skandaliczne wykorzystanie tragedii historycznej Narodu Izraelskiego - pisze pod zdjęciem jeden z internautów.

Jednocześnie administrator profilu nie odcina się jednoznacznie od wpisu. 

Równie dobrze mógłby Pan wyjąc z tego tekstu i przeżywać martyrologię związkowców. A na samym zdjęciu, prawdopodobnie nie ma ani jednego Żyda. Tekst w poście jest znany i ma pobudzać do refleksji, ale jego odnoszenie wyłącznie do Żydów jest trochę nadużyciem -

- pisze w komentarzu pod zdjęciem. 

Internauci nie kryją oburzenia.

- Macie jakikolwiek rozum? Porównywać wasze śmieszne działanie do więźniów obozów koncentracyjnych (Juz pal licho czy żydów czy nie)? Maie wy jakąkolwiek godność?

- pyta jeden z internautów.

Jeden ze zwolenników KOD zwraca się do administratora:

Nie wymądrzaj się, tylko zdejmuj to zdjęcie, bo robisz syf całej organizacji. Jak nie zdejmiesz, zgłoszę Cię do komisji dyscyplinarnej za działanie na szkodę KOD.

Czasami jeden kretyński wpis ruinuje osiagnięcia KOD. Ja jestem zwolennikiem KOD - ale kretynów z KOD NIE !!!!


- pisze inny sympatyk KOD.