Petru zdenerwowany po propozycji Jarosława Kaczyńskiego. Szef .N bez szans na lidera opozycji

  

Po konferencji prezesa PiS, do dziennikarzy w Sejmie wyszedł Ryszard Petru. Wyraźnie pobudzony i zdenerwowany lider Nowoczesnej powtarzał kilka razy: apeluje, żeby Jarosław Kaczyński nie zajmował się nami. To reakcja na słowa prezesa PiS który zaproponował, żeby szef opozycji miał pewne uprawnienia. 

Petru może mieć obawy, kto miałby zostać liderem opozycji. 

Kaczyński nazywa to co robimy działalnością przestępczą. Dawno nie widziałem tego typu wyciągniętej ręki. Chciałem zobaczyć trochę dobrej woli ze strony prezesa PiS. Niech wycofają policje spod Sejmu. Niech zlikwidują bramki. (...) Apeluje aby PiS zajął się rządzeniem - powiedział Ryszard Petru. 

Jak pan ocenia propozycję lidera opozycji? - padło pytanie. 

PiS powinien się zająć sobą, a nie opozycją. My się sobą sami zajmiemy. Jak państwo widzą my z Platformą prowadzimy konsultacje jeśli chodzi o protest. Mamy apel do Jarosława Kaczyńskiego żeby się nami nie zajmował. Nie będę tego traktował poważnie - stwierdził szef Nowoczesnej. 

Dzisiaj Jarosław Kaczyński zapowiedział propozycje dotyczące umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych.

My działamy naprawdę powściągliwie, ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do uznawania prawa, które obowiązuje. Tutaj mamy do czynienia z łamaniem prawa karnego i działaniem o charakterze przestępczym. I te przestępstwa są akceptowane. To droga do wielkiego nieszczęścia

– mówił na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Propozycje umocnienia pozycji klubów opozycyjnych w parlamencie pozostają aktualne. Chcielibyśmy, by szef opozycji - jesteśmy przekonani, że powinna istnieć taka instytucja - miał pewne uprawnienia. My sobie to cenimy, demokracja to przecież starcie poglądów i prawa mniejszości. Np. w Wlk. Brytanii co piąte posiedzenie parlamentu ma porządek układany przez opozycję. Można przedyskutować takie rozwiązanie 

– powiedział prezes PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiecka prasa nakłamała na temat Marszu Niepodległości. Ambasador żąda sprostowania

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Redaktor naczelny „Welt am Sonntag” - magazynowego wydania dziennika „Die Welt” napisał, że marsze z okazji 11 listopada w Polsce rzekomo „służą manifestowaniu antysemityzmu”. Polski ambasador w Berlinie zażądał zamieszczenia sprostowania.

We wczorajszym tekście redaktora naczelnego „Welt am Sonntag”, Johannesa Boie, „Europa jest chora. Poprawy nie widać” („Europa ist krank. Besserung ist nicht in Sicht”) zamieszczonym na portalu internetowym „Die Welt” czytamy:

„Również 11 listopada prawicowi ekstremiści z całej Europy spotkali się w Polsce, żeby głosić nienawiść wobec Żydów i radykalnie prawicowe hasła”.

[polecam:https://niezalezna.pl/297612-niemiecka-prasa-prowokuje-o-marszu-niepodleglosci-pisza-prawicowy-ekstremizm-nienawisc-do-zydow]

W oświadczeniu skierowanym do niemieckiej redakcji ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski oznajmił, że twierdzenia takie nie maja najmniejszego związku z prawdą.

„Marsze te są manifestacją miłości do ojczyzny i spotkaniem wszystkich, dla których Polska jest wartością. Także Żydów, pośród których było wielu polskich patriotów. Najwyższy już czas, by dobrze ponoć wykształceni niemieccy dziennikarze uświadomili sobie fundamentalną różnicę między nacjonalizmem i patriotyzmem. W ramach tego drugiego nie ma miejsca na antysemityzm”

- napisał polski dyplomata.

Ambasador Andrzej Przyłębski zażądał też sprostowania nieprawdziwych informacji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl