Prezes PiS: wyciągamy do opozycji rękę, ale nie godzimy się na przestępstwa

  

- My działamy naprawdę powściągliwie, ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do uznawania prawa, które obowiązuje. Tutaj mamy do czynienia z łamaniem prawa karnego i działaniem o charakterze przestępczym. I te przestępstwa są akceptowane. To droga do wielkiego nieszczęścia - powiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zabrał głos ws. ostatnich wydarzeń w parlamencie na konferencji prasowej, w której bierze udział także premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Ale zaczął od innej sprawy:

Mamy szczególny czas, ale zacząć muszę dla kondolencji dla bliskich Łukasza Urbana, zamordowanego w trakcie zamachu w Berlinie. Uczynimy wszystko, by tego typu wydarzenia się nie powtarzały. Nasze zabiegi, nasze decyzje z całą pewnością przyczyniły się do tego, że zagrożenie terroryzmem w Polsce jest niewielkie.


Następnie Jarosław Kaczyński powiedział:

Wszyscy wiemy, z jakimi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w parlamencie. Chciałbym spojrzeć na to od pozytywnej strony. Jesteśmy przed świętami. Chcielibyśmy, żeby ten czas przyniósł spokój i pozytywną perspektywę. Propozycje umocnienia pozycji klubów opozycyjnych w parlamencie pozostają aktualne. Chcielibyśmy, by szef opozycji - jesteśmy przekonani, że powinna istnieć taka instytucja - miał pewne uprawnienia. My sobie to cenimy, demokracja to przecież starcie poglądów i prawa mniejszości. Np. w Wlk. Brytanii co piąte posiedzenie parlamentu ma porządek układany przez opozycję. Można przedyskutować takie rozwiązanie. 


Lider PiS podkreślił, że warunkiem rozmowy o tych propozycjach jest jednak powrót do normalnej pracy parlameniu.

- Opozycja uznała, że prawo jej nie obowiązuje - zaznaczył Kaczyński, porównując blokowanie mównicy przez PO do działań Samoobrony.

My działamy naprawdę powściągliwie, ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do uznawania prawa, które obowiązuje. Tutaj mamy do czynienia z łamaniem prawa karnego i działaniem o charakterze przestępczym. I te przestępstwa są akceptowane. To droga do wielkiego nieszczęścia. Zwracam się także do mediów, aby opisywały te wydarzenia zgodnie ze stanem prawnym. Zaatakowana posłanka jest ofiarą, a nie agresorką, jak przedstawiają to niektóre media. Media mają święty obowiązek relacjonować wydarzenia zgodnie z prawdą. Zwracamy się, by te niedobre praktyki zostały powstrzymane

- mówił prezes PiS. I zakończył:

Wyciągamy do opozycji rękę. Mamy nadzieję, że nie zostanie ona odrzucona. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczyt G7 w klubie golfowym Trumpa? Prezydent USA zabrał głos w tej sprawie

Trump National Doral / By Cfmyers - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12454422

  

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego na Twitterze, że pod wpływem krytyki ze strony "szalonych Demokratów" rezygnuje z planu organizacji przyszłorocznego szczytu G-7 w swoim klubie golfowym w Miami na Florydzie.

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David"

- napisał prezydent na Twitterze, reagując na krytykę.

Pełniący obowiązki szefa personelu Białego Domu Mick Mulvaney ogłosił w czwartek, że należący do Trumpa klub golfowy na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Podkreślił, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Decyzja ta spotkała się jednak z ostrą krytyką ze strony Demokratów i niektórych mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl