Premier Beata Szydło o okupacji Sejmu. "Spór polityczny musi być konstruktywny"

  

Polacy czekają na to, że w Sejmie będzie rozmowa na temat spraw Polaków - powiedziała premier Beata Szydło. Trwa konferencja z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, premier, prezesa PiS, marszałka Senatu i szefa klubu PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział propozycje dotyczące umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych.

Premier podkreśliła dokonania rządu. Skupiła się na sprawach gospodarczych. 

W tym roku będziemy mieli jeden z lepszych wskaźników gospodarczych w Europie. W tym roku koncentrowaliśmy się na poprawie życia Polaków. W przyszłym roku będziemy się koncentrowali na sprawach gospodarczych. W Polsce jest wystarczająca ilość pieniędzy, by realizować ambitne plany społeczne i gospodarcze - powiedziała premier. 


Beata Szydło powiedziała, że Polska potrzebuje spokoju. 

​Potrzebna jest w Polsce rozmowa i dialog. Spór polityczny musi być konstruktywny. Polsce potrzebna jest rozmowa, dialog, spokój - podkreśliła Szydło .


Protest przed budynkiem sejmu zaczął się w piątek. Wtedy to posłowie PO i Nowoczesnej zdecydowali o „spontanicznej" okupacji sali plenarnej.

W krótkim czasie zebrał się KOD, zbudowano scenę i stworzono „ciamajdan”. Zachowanie protestujących było agresywne. Były też prowokacje. Jeden z protestujących położył się na ulicy. Od tego czasu policja jest obecna przed gmachem parlamentu. 

W styczniu w Warszawie związek zawodowy "Solidarność" planuje zorganizować wielką demonstracje poparcia dla rządu - dowiaduje się portal niezalezna.pl. Związek zaprasza na manifestacje Kluby "Gazety Polskiej" oraz Rodziny Radia Maryja.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Japonia: kolejne osoby zakażone koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Japońskie władze sanitarne potwierdziły dziś cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Jedną z chorych osób jest ponad 60-letnia nauczycielka w szkole podstawowej w prefekturze Chiba. Szkoła ma być zamknięta od wtorku.

Pierwsze objawy wirusa nauczycielka miała 12 lutego, hospitalizowano ją tydzień później - podały lokalne media. Chodziła do pracy już będąc zakażona, więc miejscowe władze postanowiły zamknąć 25 lutego placówkę.

Drugi przypadek zakażenia dotknął ponad 30-letnią kobietę w tej samej prefekturze, którą zabrano do szpitala.

Nie było żadnych powiązań między tymi obydwoma przypadkami.

[polecam:https://niezalezna.pl/312121-wloch-zmarl-na-koronawirusa-seria-zachorowan-wsrod-osob-ktore-nie-byly-w-chinach]

Kolejne przypadki zachorowań to dwaj mężczyźni w wieku 50 i 60 lat; mieszkają oni w prefekturze Kumamoto w południowej Japonii.

Obecnie w Japonii u 99 osób wykryto zakażenie koronawirusem. Ponad 600 osób zachorowało na wycieczkowcu Diamond Princess, który przechodził przez ponad dwa tygodnie kwarantannę w pobliżu portu w Jokohamie. Dwoje starszych pasażerów wycieczkowca - Japończyków - zmarło, zwiększając bilans śmiertelny w Japonii do trzech osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts