Premier Beata Szydło o okupacji Sejmu. "Spór polityczny musi być konstruktywny"

  

Polacy czekają na to, że w Sejmie będzie rozmowa na temat spraw Polaków - powiedziała premier Beata Szydło. Trwa konferencja z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, premier, prezesa PiS, marszałka Senatu i szefa klubu PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział propozycje dotyczące umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych.

Premier podkreśliła dokonania rządu. Skupiła się na sprawach gospodarczych. 

W tym roku będziemy mieli jeden z lepszych wskaźników gospodarczych w Europie. W tym roku koncentrowaliśmy się na poprawie życia Polaków. W przyszłym roku będziemy się koncentrowali na sprawach gospodarczych. W Polsce jest wystarczająca ilość pieniędzy, by realizować ambitne plany społeczne i gospodarcze - powiedziała premier. 


Beata Szydło powiedziała, że Polska potrzebuje spokoju. 

​Potrzebna jest w Polsce rozmowa i dialog. Spór polityczny musi być konstruktywny. Polsce potrzebna jest rozmowa, dialog, spokój - podkreśliła Szydło .


Protest przed budynkiem sejmu zaczął się w piątek. Wtedy to posłowie PO i Nowoczesnej zdecydowali o „spontanicznej" okupacji sali plenarnej.

W krótkim czasie zebrał się KOD, zbudowano scenę i stworzono „ciamajdan”. Zachowanie protestujących było agresywne. Były też prowokacje. Jeden z protestujących położył się na ulicy. Od tego czasu policja jest obecna przed gmachem parlamentu. 

W styczniu w Warszawie związek zawodowy "Solidarność" planuje zorganizować wielką demonstracje poparcia dla rządu - dowiaduje się portal niezalezna.pl. Związek zaprasza na manifestacje Kluby "Gazety Polskiej" oraz Rodziny Radia Maryja.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl