Nowy dowódca 7. Dywizjonu lotniczego

  

W poniedziałek 19 grudnia br. na placu apelowym jednostki wojskowej w Nowym Glinniku odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków nowemu dowódcy 7. Dywizjonu lotniczego ppłk pil Dariuszowi Popławskiemu.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. dr Stanisławowi Kaczyńskiemu przez dowódcę uroczystości mjr Piotra Mazura. Następnie, przy odgrywanym przez wojskową orkiestrę hymnie Rzeczypospolitej Polskiej wciągnięta została na maszt flaga państwowa.

Po odczytaniu Rozkazu Personalnego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych o wyznaczeniu ppłk pil Dariusza Popławskiego na nowe stanowisko, gen. bryg. Stanisław Kaczyński przekazał uroczyście sztandar jednostki wojskowej nowemu dowódcy.


Decyzja o wyznaczeniu mnie na dowódcę 7. Dywizjonu lotniczego jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Otrzymałem od przełożonych kredyt zaufania, który obiecuję spłacić z nawiązką – powiedział w swoim przemówieniu ppłk pil Dariusz Popławski.

Ostatnim elementem zbiórki, przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Torunia, była defilada wszystkich pododdziałów 7. Dywizjonu lotniczego.

25 BKPow.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...

Gowin komentuje list biskupów

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/GowinJaroslaw

  

Cieszę się, że taki list powstał, jest rzeczą bezdyskusyjną, że nie wystarczą słowa, potrzebne są działania - powiedział dziś w Łodzi wicepremier Jarosław Gowin, komentując list biskupów ws. problemu wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych.

W środę w Warszawie odbyło się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, poświęcone ochronie małoletnich w Kościele. Po obradach biskupi wydali komunikat, który zostanie odczytany w kościołach 26 maja. „Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem zgorszenia i domagają się potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców i osób skrywających takie czyny” – napisali biskupi po posiedzeniu Rady Stałej KEP.

Gowin liczy na to, że księża biskupi – i jak podkreślił w rozmowie z mediami - nie mówi tego, jako przedstawiciel rządu, tylko, jako członek Kościoła, powołają specjalną komisję, w skład której wejdą również osoby świeckie, eksperci i ta komisja "przypadek po przypadku wyjaśni wszelkie wątpliwości".

Według niego, sankcje, które nastąpią, powinny mieć charakter nie tylko kościelny, ale też prawny. - Te sankcje powinny objąć zarówno sprawców zbrodni pedofilskich, jak i tych, którym udowodni się, że tuszowali te przypadki - dodał.

Pytany, czy list, który będzie odczytany w niedzielę, w dzień wyborów do PE, może mieć wpływ na ich wynik, powiedział, że nie.

- Oczywiście sprawa przypadków pedofilskich w Kościele jest bardzo wstrząsająca. Sądzę, że Polacy potrafią jednak rozdzielić te dylematy moralne, przed którymi stanął Kościół od kwestii bieżącej polityki

- zaznaczył.

Biskupi odnieśli się m.in. do filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, który – jak wskazują – jest przede wszystkim dokumentem upubliczniającym "wstrząsające relacje dorosłych dziś osób, wykorzystywanych w dzieciństwie przez duchownych". Jak ocenili, film zawiera przykłady braku wrażliwości, grzechu zaniedbania i niedowierzania osobom skrzywdzonym, co w konsekwencji chroniło sprawców. "Film, przyjmując perspektywę pokrzywdzonych, uświadomił nam wszystkim ogrom ich cierpienia" – podkreślili.

Rada Stała KEP przyznała, że dla „młodych szczerze szukających Boga skandale seksualne z udziałem duchownych stają się ciężką próbą wiary i powodem do wielkiego zgorszenia”.

„Rozczarowanie i oburzenie jest tym większe i boleśniejsze, że dzieci zamiast troskliwej miłości i towarzyszenia w szukaniu bliskości Jezusa doświadczyły przemocy i brutalnego odarcia z godności dziecka. Od początku swego istnienia wspólnota kościelna uznawała takie zachowania za wyjątkowo ciężki grzech” – napisali autorzy listu.

Biskupi zaznaczyli, że chcą zjednoczyć wysiłki ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, żeby chronić najmłodszych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl