Na Święta bez pensji? Znana firma (szef w rejestrach to TW "Barbara") bankrutem

Trwa konflikt w sprawie niezapłaconych wynagrodzeń w sieci supermarketów spożywczych Alma - zarówno pracownikom, jak i pracownikom jej kontrahentów firm zewnętrznych, w tym spółki świadczącej

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Trwa konflikt w sprawie niezapłaconych wynagrodzeń w sieci supermarketów spożywczych Alma - zarówno pracownikom, jak i pracownikom jej kontrahentów firm zewnętrznych, w tym spółki świadczącej usługi ochrony. Nie dostają oni od kilku miesięcy zaległych wynagrodzeń i mogą zostać bez środków do życia na Boże Narodzenie.

Jak już informowaliśmy, w związku z przeżywanymi problemami finansowymi, sieć 20 września wystąpiła do sądu o ogłoszenie swej upadłości, która miałaby objąć likwidację majątku.

Przypomnijmy także, iż właścicielem sieci jest Jerzy Mazgaj, w PRL zarejestrowany w 1986 r. jako tajny współpracownik kontrwywiadu SB o ps. Barbara (on sam się do tego nie przyznaje).

Według krakowskiego "Dziennika Polskiego" m.in. pracownicy zamkniętego w październiku marketu Alma w Krakowie przy ul. Szaflarskiej od prawie trzech miesięcy nie mogą doprosić się należnych im pieniędzy. Jednak sąd, do którego sieć złożyła wniosek o upadłość, nie zajął się jeszcze sprawą i do tego czasu konta spółki są zablokowane.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Firma byłego TW bankrutuje. Pracownicy żądają zaległych wypłat


Jednocześnie z informacji od Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście wynika, że "po uprzednim złożeniu zawiadomienia przez poszkodowanych" - wszczęła ona śledztwo ws. "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem [spółki] City Ochrona w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru i możliwości zapłaty za usługi stanowiące mienie znacznej wartości o łącznej kwocie 499,2 tys. zł od lipca do sierpnia 2016 r.".

CZYTAJ WIĘCEJ: Biznes w służbie polityki. Jak TW „Barbara” do Monako uciekał

Firma ta, świadcząca usługi ochrony na rzecz sieci Alma, była jednym z kilku jej kontrahentów, którzy złożyli analogiczne zawiadomienia do krajowskiej prokuratury. Jeszcze na początku października Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony (PSPO) zwróciło się do zarządu sieci Alma z apelem o dokonanie zaległej płatności na rzecz firmy City Ochrona. Już wtedy zaległości w wypłatach dotyczyły trzech miesięcy wobec grupy ponad 140 pracowników firmy.

W grudniu Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki. Jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jerzy Mazgaj #sąd #bankructwo #Alma

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo